Burial zapowiada nową EP-kę

News
burial nowa epka

Najbardziej tajemniczy i jedyny w swoim rodzaju producent muzyki elektronicznej - William Emmanuel Bevan, znany jako Burial, zapowiedział swoje nowe wydawnictwo. EP-ka Antidawn będzie dostępna w streamingach oraz na CD na początku nowego roku.

Nowy rok – nowy Burial?

14 grudnia 2021 wytwórnia hyperdub udostępniła zdjęcie na swoim Instagramie z grafiką informującą o premierze nowego materiału Buriala. EP-ka Antidawn ukaże się 6 stycznia 2022 na streamingach, a pod koniec tego samego miesiąca będzie można ją kupić na winylu, bądź CD.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kolejne zdjęcia z relacji hyperdub uchylają nam rąbka tajemnicy na temat nowego wydawnictwa:

Antidawn redukuje muzykę Buriala do samych oparów. Płyta bada ingerencję między przesuniętym, patchworkowym pisaniem piosenek a niesamowitą, otwartą atmosferą przestrzeni gry. W powstałej ziemi niczyjej. Teksty mają pierwszeństwo przed piosenką, samotne frazy zabarwiają mgłę, surowa i fragmentaryczna struktura sprawia, że czas zwalnia. Antidawn zdaje się opowiadać opowieści o zimowym mieście i coś Cię zachęca do podążania za nim w noc. Rezultat jest zarówno uspokajający, jak i niepokojący, wytwarzając cichy i niesamowity blask na tle zimna. Czasami, gdy wjeżdża w „złe miejsce”, zapiera dech w piersiach. A czas po prostu się zatrzymuje.

burial nowa epka

Burial – Antidawn EP – okładka

EP-ka będzie miała aż 5 utworów, czyli najwięcej ze wszystkich mini-wydawnictw Buriala, ale jeszcze nie wiadomo jak długo one trwają – jeśli przyjęlibyśmy, że tak jak w ubiegłych latach utwór trwa ok. 10 minut, to ten mini-album będzie niczym longplay. Zastanawiający jest też fakt, że pierwszy raz od Untrue (czyli prawie po 15 latach!), na solowym wydawnictwie Buriala pojawiła się grafika niebędąca logiem artysty ani sztandarowym szablonem wytwórni. Jedno jest pewne – na początku 2022 będzie ciekawie!

Pre-order możecie nabyć na Bandcampie artysty.

Tracklista:

  1. STRANGE NEIGHBOURHOOD
  2. ANTIDAWN
  3. SHADOW PARADISE
  4. NEW LOVE
  5. UPSTAIRS FLAT

 

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →