Kode9 zapowiada powrót po wydawniczej przerwie

fot. David Levene / The Guardian
News Zapowiedzi
Kode9

Steve Goodman, znany wszystkim pod aliasem Kode9, po 7 latach wyda swoją nową muzykę. W ubiegłym tygodniu tuż po zaprezentowaniu mixtape’u C0C, na Bandcampie turyńskiego C2C Festival, do sieci trafił materiał zapowiadający najnowsze wydawnictwo – Escapology. Sprawdźcie!

Kode9 – powrót do przyszłości

Najnowsze wydawnictwo szkockiego didżeja i producenta to pierwsza część szerszego projektu Astro-Darien – wielokanałowej dyfuzji na 50-głośnikowym acousmonium w londyńskim Corsica Studios oraz Paryżu. Płyta ta ma być właśnie ścieżką dźwiękową do „sonicznej fikcji” Astro-Dariena, niecodziennej futurystycznej płyty, która zostanie wydana w sub-labelu Hyperdub, Flatlines. Ten multidyscyplinarny projekt do tej pory obejmował wszystko, od instalacji audiowizualnej na temat kolonialnej historii Szkocji po wciągające opowieści science fiction o postaci Guna Yala. Kolejna część projektu obejmuje wspomnianą postać – „głównego programisty Astro-Darien, o orbitalnym habitacie kosmicznym nazwanym na cześć regionu Darien w Panamie”. Jak czytamy w notce prasowej, nowa płyta Kode9 to korelacja „nieziemskich klimatów oraz asymetrycznych klubowych rytmów w wysokiej rozdzielczości, z wykorzystaniem sound designu i drobiazgowej produkcji”. Nowy album Escapology, który będzie zawierać aż 15 utworów, ukaże się 15 lipca w wersji cyfrowej, a niedługo później również i na winylu.

Kode9 – Torus (Trailer)

Zobacz także: The Bug – Fire – posłuchaj

Kode9 – esencja początku wieku brytyjskiego undergroundu

Pochodzący z Glasgow didżej i producent Steve Goodman, znany jako Kode9, to legendarna postać – założyciel jeden z najważniejszych wytwórni współczesnej muzyki klubowej Hyperdub, której brzmienie oraz artyści tacy jak Burial zdefiniowali pojęcie nowej muzyki na początku XXI wieku. Był jednym z założycieli wczesnej sceny dubstepowej wraz ze zmarłym w 2014 roku MC i byłym współpracownikiem – Stephenem Samuelem Gordonem, czyli The Spaceape. Do tej pory wydał trzy longplaye: Memories of the Future, Black Sun oraz Nothing.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kode 9 & Spaceape – 9 Samurai

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →