Burial udźwiękowił pokaz mody na London Fashion Week

fot. materiały prasowe
News

Udźwiękowienie pokazów mody przez najlepszych artystów tworzących muzykę elektroniczną jest normą. Niedawno w akompaniamencie muzyki Buriala odbyła się ekspozycja najnowszej kolekcji marki Burberry. Zobaczcie sami, jak muzyka elektroniczna wkomponowuje się w świat mody.

Fashion show w rytm Buriala

Burial pozostaje artystą nieuchwytnym i o nieprzemijającej atrakcyjności. W tym roku wyjątkowo nas rozpieszcza. Muzyczne aktywności w postaci współpracy przy EP-ce dla Rosalii czy wydanie dwóch wydawnictw – Antidawn i Streetlands – gdzie przybliża swoją ambientalną wrażliwość, dowodzą o jego niegasnącej wielkości. Ostatnio jedna z najbardziej tajemniczych postaci współczesnej elektroniki zainteresowała się modą. Muzyka Buriala udźwiękowiła pierwszy pokaz Burberry na wybiegu Daniela Lee podczas London Fashion Week.

Burial
fot. via YouTube

Wydarzenie, które miało miejsce 20 lutego w Kennington Park było pierwszym pokazem Daniela Lee w roli dyrektora kreatywnego Burberry. Show angielskiego projektanta mody zamykało tegoroczną edycję London Fashion Week. Na ścieżce dźwiękowej, ułożonej przez Benji B znalazło się aż sześć utworów produkcji Buriala – Truant, Young Death, Exokind, Shell Of Light i Homeless. Marka z jaką porozumiał się Burial – Burberry – zaprojektowała w ostatnim czasie swoje nowe logo oraz wystartowała z kampanią przy udziale innych muzyków takich jak Skepta, John Glacier i Shygirl.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Czy elektronika doczeka się jeszcze takiego albumu? 15 lat „Untrue” Buriala

Burial nie jest pierwszym elektronicznym artystą, który w ostatnich latach udźwiękowił pokaz mody. W zeszłym roku Richie Hawtin zadebiutował nową muzyką Plastikmana na pokazie Prady. Furorę zrobiło także brzmienie Moodymana uświetniające fashion show Bottega Veneta w Detroit. W grudniu informowaliśmy natomiast o pionierze techno Jeffie Millsie, który podjął współpracę z domem mody Dior. Najwięksi na scenie nawiązują korelację z najmocniejszymi modowymi markami na świecie i trend ten z pewnością będzie kontynuowany.

Muzyka jest sposobem na wzmocnienie wrażliwości, idei lub estetyki mody. Ludzie mogą zrozumieć całe doświadczenie pokazu dzięki starannie zaprojektowanym kolażom dźwiękowym. Muzyka elektroniczna jest w stanie zintegrować się z obecną modą bardziej niż kiedykolwiek. Moda i muzyka są dziś integralną częścią każdego pokazu mody na świecie, których fuzja przyniesie nam jeszcze wiele dobrego

– Richie Hawtin

The Burberry Autumn Winter 2023 Show​​

Polscy artyści również nawiązywali współpracą z największymi domami mody na świecie. Podczas Esprit Dior Pre-Fall Show 2015Christian Dior pokazał nową kolekcję i do zaprezentowania jej wybrano utwór Zamilskiej – DUEL 35. Artystka na swoim fanpage nie ukrywała zadowolenia: Ahoj przygodo! DUEL na pokazie Christiana Diora w Tokyo. Modelki gnające do #untune

Dior | Pre-Fall 2014/15 Paris/Tokyo Full ShowPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →