Burial prezentuje EP-kę „Streetlands”

fot. Burial / Bandcamp + Hyperdub / Facebook
News
Burial

Niespodzianka! Jeden z naszych ulubionych współczesnych producentów, William Bevan, czyli Burial, pod osłoną nocy wypuścił nowe miniwydawnictwo pt. Streetlands. To kontynuacja wydanej na początku tego roku EP-ki ANTIDAWN. Koniecznie posłuchajcie w nocy!

Burial, mrok i deszcz

Streetlands to druga płyta Buriala wydana w tym roku pod egidą oficyny Hyperdub. W styczniu miała miejsce premiera ambientowego ANTIDAWN. Podobnie jak jego poprzedniczka Streetlands zawiera długie, w większości pozbawione bitów utwory, które najlepiej słuchać pod osłoną nocy. Notatka prasowa zawiera krótkie, jednozdaniowe podsumowanie wydawnictwa:

Burial kończy 2022 rok kontynuacją ANTIDAWN, wysublimowaną trzyutworową EP-ką Streetlands.

Po pierwszych komentarzach słuchaczy i krytyków widać, że to miniwydawnictwo bardzo dobrze się przyjęło. Ba, jest uważane za najlepszą ambientową EP-kę Buriala od bardzo dawna. Fakt, niespełna 35-minutowa historia przedstawiona przez artystę jest niebywale wciągająca, a w niektórych momentach może nawet… przestraszyć.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Cyfrowe wydawnictwo jest już dostępne na Bandcampie, a winylowa edycja ma pojawić się w styczniu 2023 roku.

Zobacz także: Burial z nowym minialbumem – „ANTIDAWN”. Oto nasze wrażenia

Burial – Streetlands – tracklista

01. Hospital Chapel
02. Streetlands
03. Exokind

Burial – Streetlands

Burial – jedyny w swoim rodzaju

Burial objawił się światu w 2006 roku, kiedy to wydał swój debiutancki album w Hyperdub labelu Steve’a Goodmana, czyli Kode9. Wytwórnia stała się jedną z najważniejszych dla wczesnej brytyjskiej sceny dubstepowej, a magazyn The Wire nazwał go objawieniem. W kolejnym roku powstał Untrue – opus magnum artysty, które nie tylko wypromowało go w społeczności muzyki elektronicznej, ale i wprowadziło rewolucję w produkcji w ogóle. Burial stał się sławny i jeszcze bardziej skryty. Niewiele o nim wiadomo – od czasu sukcesu wydaje tylko miniwydawnictwa. Ostatnie klubowe oblicze londyński artysta zaprezentował w 2013 na bardzo pozytywnie przyjętej, mocnej EP-ce Rival Dealer.

Burial – Rival DealerPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →