Dwa wspólne kawałki duetu Burial/Four Tet po dekadzie doczekały się swojej cyfrowej premiery

Fot. Materiały promocyjne
News
Burial/Four Tet - duet marzeń

Utwory duetu Burial/Four Tet - Nova i Moth trafiły właśnie na serwisy streamingowe.

Burial/Four Tet – duet marzeń

W tym tygodniu Four Tet ogłosił reedycję swoich dwóch wspólnych utworów z Burialem, które panowie nagrali razem 10 lat temu. Mowa o numerach Nova i Moth. Zgodnie z obietnicą artysty kompozycje trafiły już na serwisy streamingowe.

Para po raz pierwszy połączyła siły w 2009 roku, aby stworzyć Moth, dziewięciominutowy utwór, który wylądował na wydawnictwie Four Tet dla Text Records wraz z drugim kawałkiem zatytułowanym Wolf Club. Nova, kolejne wspólne wydawnictwo obu producentów, ukazało się w 2012 roku. Żaden z tych utworów nie doczekał się wydania cyfrowego i był dostępny jedynie na limitowanych edycjach winylowych. Teraz, po ponad dekadzie, Four Tet, czyli Kieran Hebden, ogłosił reedycje zarówno Moth, jak i Nova, które nadeszły 11 lutego.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Burial/Four Tet – Nova, Moth

Burial bardziej ambientowy

To niespodziewane ogłoszenie zelektryzowało fanów muzyki elektronicznej na całym świecie – podobnie, jak to miało miejsce w 2020 roku, kiedy obaj panowie wydali wspólną EP-kę z Thomem Yorke’em. Na Her Revolution/His Rope artyści połączyli siły z liderem Radiohead za pośrednictwem labelu XL Recordings.

Od tego czasu Burial powrócił z bardziej regularnym wydawaniem swojej nowej muzyki poprzez wytwórnię Kode9’aHyperdub. W styczniu Burial wydał również swoją najdłuższą płytę od czasu kultowego LP Untrue z 2007 roku. Pięcio-utworowe wydawnictwo zatytułowane Antidawn to bardziej eksperymentalne i ambientowe brzmienie producenta niż te znane z wcześniejszych lat działalności Brytyjczyka.

Burial – ANTIDAWN EPPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →