Moog z nową serią filmów dokumentalnych

Uznana firma wystartowała z nową serią filmów dokumentalnych GIANTS. Gościem pierwszego odcinka jest jeden z projektantów legendarnego syntezatora - Herbert Deutsch. Sprawdźcie!
GIANTS – cudowna inicjatywa Mooga
W najnowszej serii filmów dokumentalnych będziemy mogli poznać sylwetki pionierskich artystów i przedstawicieli branży oraz ich rolę, jaką odegrali w rozwoju muzyki elektronicznej. Seria będzie badać pochodzenie, inspiracje i nieopowiedziane historie zaproszonych osób, zwłaszcza, jeśli chodzi o syntezatory. Będzie część wywiadu, ale także inne części, które zapewnią kontekst ich karier i to, co pomogli osiągnąć.
Gościem pierwszego odcinka jest Herbert Deutsch – współtwórca syntezatora Moog. W kolejnych odcinkach swoje historie opowiedzą Bernie Krause, legenda syntezy modularnej Suzanne Ciani oraz założyciel Mute Records – Daniel Miller.
Jeśli szukacie inspiracji, obejrzyjcie ten film.
GIANTS | Herb Deutsch
Kolejne dokumenty będą publikowane co cztery do sześciu tygodni.
Moog – Legenda przez duże „L”
Moog to amerykańska firma założona przez amerykańskiego inżyniera Roberta Mooga, który zaprojektował jeden z pionierskich w historii syntezatorów modularnych, który jako pierwszy stał się komercyjnym produktem. Firma powstała w 1964 roku, a Moog’a RA Moog Co. (później znana jako Moog Music) wyprodukowała wiele modeli od 1965 do 1981 i ponownie od 2014 roku. Robert Moog początkowo projektował i sprzedawał thereminy, by w końcu opracować swój syntezator w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na bardziej praktyczny i przystępny cenowo elektroniczny sprzęt muzyczny, kierując się sugestiami i prośbami kompozytorów, w tym Herba Deutscha, Richarda Teitelbauma, Vladimira Ussachevsky’ego i Wendy Carlos. Główną innowacją Mooga był oscylator sterowany napięciem, który wykorzystuje je do kontrolowania wysokości tonu. Wprowadził także podstawowe koncepcje syntezatorów, takie jak modułowość i generatory obwiedni. Syntezator Moog został wprowadzony do głównego nurtu przez Switched-On Bach w 1968, bestsellerowy album z kompozycjami Bacha zaaranżowanymi na syntezator Moog przez Wendy Carlos. Pod koniec lat 60. był z chęcią używany przez zespoły rockowe i popowe, w tym The Doors, The Grateful Dead, Rolling Stones i The Beatles. U szczytu popularności był podstawą progresywnego rocka lat 70., używaną przez takie zespoły jak Yes, Tangerine Dream i Emerson, Lake & Palmer.
Wendy Carlos demonstrates her Moog Synthesizer in 1970
Sprawdź także
KORG Collection – absolutny „must have”

Model 15 – legendarny syntezator na Twoim komputerze

Czwarty album Moderat już niedługo!

Sprawdź także

KORG Collection – absolutny „must have”

Model 15 – legendarny syntezator na Twoim komputerze
