Moog z nową serią filmów dokumentalnych

fot. GIANTS Moog
News Technologia
Moog z nową serią filmów dokumentalnych

Uznana firma wystartowała z nową serią filmów dokumentalnych GIANTS. Gościem pierwszego odcinka jest jeden z projektantów legendarnego syntezatora - Herbert Deutsch. Sprawdźcie!

GIANTS – cudowna inicjatywa Mooga

W najnowszej serii filmów dokumentalnych będziemy mogli poznać sylwetki pionierskich artystów i przedstawicieli branży oraz ich rolę, jaką odegrali w rozwoju muzyki elektronicznej. Seria będzie badać pochodzenie, inspiracje i nieopowiedziane historie zaproszonych osób, zwłaszcza, jeśli chodzi o syntezatory. Będzie część wywiadu, ale także inne części, które zapewnią kontekst ich karier i to, co pomogli osiągnąć.

Gościem pierwszego odcinka jest Herbert Deutsch – współtwórca syntezatora Moog. W kolejnych odcinkach swoje historie opowiedzą Bernie Krause, legenda syntezy modularnej Suzanne Ciani oraz założyciel Mute Records Daniel Miller.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jeśli szukacie inspiracji, obejrzyjcie ten film.

GIANTS | Herb Deutsch

Kolejne dokumenty będą publikowane co cztery do sześciu tygodni.

Moog – Legenda przez duże „L”

Moog to amerykańska firma założona przez amerykańskiego inżyniera Roberta Mooga, który zaprojektował jeden z pionierskich w historii syntezatorów modularnych, który jako pierwszy stał się komercyjnym produktem. Firma powstała w 1964 roku, a Moog’a RA Moog Co. (później znana jako Moog Music) wyprodukowała wiele modeli od 1965 do 1981 i ponownie od 2014 roku. Robert Moog początkowo projektował i sprzedawał thereminy, by w końcu opracować swój syntezator w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku na bardziej praktyczny i przystępny cenowo elektroniczny sprzęt muzyczny, kierując się sugestiami i prośbami kompozytorów, w tym Herba Deutscha, Richarda Teitelbauma, Vladimira Ussachevsky’ego i Wendy Carlos. Główną innowacją Mooga był oscylator sterowany napięciem, który wykorzystuje je do kontrolowania wysokości tonu. Wprowadził także podstawowe koncepcje syntezatorów, takie jak modułowość i generatory obwiedni. Syntezator Moog został wprowadzony do głównego nurtu przez Switched-On Bach w 1968, bestsellerowy album z kompozycjami Bacha zaaranżowanymi na syntezator Moog przez Wendy Carlos. Pod koniec lat 60. był z chęcią używany przez zespoły rockowe i popowe, w tym The Doors, The Grateful Dead, Rolling Stones i The Beatles. U szczytu popularności był podstawą progresywnego rocka lat 70., używaną przez takie zespoły jak Yes, Tangerine Dream i Emerson, Lake & Palmer.

Wendy Carlos demonstrates her Moog Synthesizer in 1970

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →