Synth-Werk prezentuje swoją nową rekonstrukcję klasycznego modulara Mooga

fot. synth-werk.com
Elektronika News Technologia
synth werk

Monachijska firma Synth-Werk stworzyła kolejne dwa modułowe syntezatory oparte na wczesnych modelach Mooga. Ich ceny mogą zwalić z nóg, lecz chętnych na pewno nie zabraknie.

Stary Moog na nowo

Synth-Werk, który specjalizuje się w niemal identycznych rekonstrukcjach klasycznych syntezatorów Mooga, ogłosił dwa nowe systemy: SW 1P-2022 i SW 2P-2022, wzorowane odpowiednio na Moogu 1p i 2p. Monachijczycy zbudowali maszyny przy użyciu ręcznego montażu okablowania i technik spawania stosowanych w nowojorskiej fabryce Mooga w latach 70. XX wieku, przy użyciu starych komponentów. Te dwie nowe wersje są tańszym odpowiednikiem modelu SW 3P-2020, który kosztuje horrendalne pieniądze – ponad 22 tysiące euro!

Superbooth 20HE: Synth-Werk SW3P-2020 Sound Demo, Analog Modular Synth Dedicated To Klaus Schulze

SW 1P-2022 to niemalże identyczny model z 1969 roku, który dodaje opcjonalny sekwencer SW960. Posiada dwie szafki, w których mieszczą się trzy oscylatory, z filtrami, pogłosem, generatorami, mikserem i tłumikiem oraz klawiaturą sterującą. Większy model, inspirowany Moogiem 2p z wczesnych lat 70., ma również klawiaturę i dwie obudowy, w których można zamontować do pięciu oscylatorów, a także filtry, pogłos, generatory, tłumik, miksery i inne. Ponieważ na ten moment próżno szukać materiałów video przedstawiających nowo wydane systemy, pokazujemy Wam jak brzmi pierwowzór, czyli klasyczny Moog.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Moog Modular IP demo (Vintage 1969)

Zobacz także: Munocast 013: Jurek Przezdziecki: „Muzyk musi udowadniać sobie, że wciąż jest sens, aby się tym zajmować”

Synth-Werk modulary – cena

Oba syntezatory są już dostępne w sprzedaży, ale ich ceny przyprawiają o zawrót głowy. SW 1P-2022 kosztuje 13 700 euro, a SW 2P-2022 jest tylko o 150 euro droższy.

Więcej informacji znajdziecie w broszurce od Synth-Werk oraz na stronie producenta.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →