Minimoog Model D ponownie w produkcji!

fot. moogmusic.com
Elektronika News Technologia

To bez wątpienia najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny syntezator wszech czasów. Wczoraj amerykańska firma ogłosiła, że wznawia produkcję Minimooga Model D w fabryce w Asheville w Północnej Karolinie.

Model D – LEGENDA

Wydany w 1970 roku Minimoog Model D był pierwszym w historii niewielkim (!), przenośnym, w pełni analogowym syntezatorem, który zawierał potężne brzmienie znane z ogromnych modularów Mooga wielkości szafy. Od tego czasu, aby wnieść trochę przyszłości w muzykę, nie trzeba było specjalnie robić dużo miejsca w pokoju lub używać stosu kabli. Dość kompaktowy jak na swoje czasy instrument niemal od razu stał się podstawą scen i studiów na całym świecie, a jego wpływ na praktycznie każdy gatunek muzyki rozrywkowej – pop, disco, funk, nową falę, reggae, techno, house, hip-hop i wiele innych jest nie do przecenienia. W latach 70. syntezator był popularyzowany przez zasłużonych artystów oraz zespoły np. Pink Floyd, Kraftwerk, Bob Marley, Gary Numan czy Yes.

A Brief History of the Minimoog Part I

Minimoog Model D był w produkcji w latach 1970-1981, a w 2016 powstała wersja zawierająca modyfikacje, w tym MIDI. Produkcje wstrzymano po roku. Wraz z popularyzacją wirtualnych instrumentów firma wypuściła popularną wtyczkę emulującą Model D na urządzenia z systemem iOS.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Minimoog App vs Model D

Zobacz także: Moogerfooger Effects – klasyczne analogowe efekty w DAW-ie

Teraz firma Moog Music zaktualizowała swój koronny syntezator o nowe funkcje, w tym ulepszoną funkcjonalność MIDI i sprężynowe koło pitch, które powraca do środka po zwolnieniu, a także serię popularnych modyfikacji funkcjonalnych z serii produkcyjnej z 2016 roku. Oczywiście ten ponadczasowy projekt zachowuje swój wyjątkowy silnik dźwiękowy oraz ścieżkę sygnału audio, które Bob Moog i jego zespół opracowali w latach 70.

Ta dbałość o szczegóły w materiałach i konstrukcji pozwala nam bezpośrednio połączyć się z dziedzictwem i charakterem tego legendarnego instrumentu. Minimoog Model D to coś więcej niż zbiór obwodów w pudełku — to prawdziwy instrument muzyczny, którego użytkowanie to czysta przyjemność. Bob Moog zawsze zdawał sobie sprawę z tego, jak ważne jest wyczucie instrumentu, dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby uhonorować jego praktyki poprzez ponowne wprowadzenie i produkcję tego pięknego syntezatora

– powiedział Steve Dunnington z Moog Music.

Na chwilę nowy Minimoog Model D jeszcze nie jest dostępny w sklepach, choć (jak to w przypadku klasycznych analogów) możemy się spodziewać, że nie będzie tanio. Cena instrumentu ma oscylować w okolicy 5000 dolarów amerykańskich, czyli ponad 20 tysięcy złotych.

Minimoog Model D | The Will Gregory Moog Ensemble | Archimedes Screw

Kilka godzin temu na kanale Moog pojawiła się 3-godzinna transmisja ukazująca proces produkcji nowej wersji legendarnego instrumentu.

Minimoog Model D | Live Build | From the Moog FactoryPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →