Stało się. Skrajna prawica zaatakowała kijowski klub HVLV

Fot. Materiały promocyjne
News
Święta z koronawirusem

Do incydentu doszło w momencie, gdy w środku była ekipa z berlińskiego Ecke Records.

HVLV i inne kluby na celowniku skrajnej prawicy

Niedawno pisaliśmy o tym, że ukraińscy konserwatyści planują „krucjatę” przeciwko klubom nocnym w Kijowie. Niestety plany te zaczynają być powoli realizowane. W swoich mediach społecznościowych organizacja Telegram Catharsis – która określa siebie jako „Związek Konserwatystów Kulturalnych” – opublikowała w tym tygodniu post wzywający do wojny przeciwko kijowskim lokalom HVLVCloser  (znanym również jako K-41). Prawicowo-katolicka organizacja wprost określa ukraińskie kluby jako „burdele”, gdzie „sprzedaje się narkotyki” i „kwitnie prostytucja”.

HVLV zaatakowany w weekend

W weekend prawicowcy zaatakowali bramkarza i wybija szyby w klubie HVLV. Według berlińskiej ekipy Ecke Records, która była w tym czasie w lokalu, grupa 15-20 bandytów wtargnęła przez bramę około 18:45 czasu lokalnego. Najpierw zaatakowali bramkarza „sprayem na niedźwiedzie” i „pałką policyjną”, a następnie zdemolowali „zewnętrzną część lokalu, wykrzykując anty-LGBTQI+ i rasistowskie hasła”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Ecke Records (@eckerecords)

Stało się to, gdy ustawialiśmy się do próby dźwięku. Rozbite szkło latające po pokoju, gaz pieprzowy wpadający przez rozbite okna w towarzystwie kamieni – incydent trwał kilka minut, ponieważ ktoś krzyknął, że nadchodzi policja – możemy przeczytać na Instagramie Ecke. Po uprzątnięciu całego szkła, wczorajsza impreza Ecke Records odbyła się zgodnie z planem.

Na szczęście nikt nie został „poważnie ranny” oprócz bramkarza, który „powinien wkrótce całkowicie wyzdrowieć”. Resident Advisor rozmawiał również z współzałożycielem HVLV, Andym Yankovskyim, który potwierdził incydent.

Rasistowski pochód

Jak donosi portal Babel, po ataku, dziesięciu członków grupy zostało zatrzymanych przez policję. W tym samym artykule czytamy, że w lokalu znaleziono kartkę z kodem QR i napisem „CENTURIA”. Kod QR prowadzi do skrajnie prawicowej grupy Telegram. Atak ten jest kolejnym po serii incydentów z pogróżkami na Podolu, w które zamieszana jest skrajna prawica. 6 listopada dziesiątki prawicowców maszerowało w kierunku HVLV, Closer i ∄ (AKA K41), rzucając w kluby jajkami i mąką oraz wykrzykując hasła białej supremacji.

Zamilska w Katowicach

Biletomat.pl
45 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →