Ulubione kluby i miejscówki na świecie – raport

fot. The Warehouse Project / Facebook
Kultura Lifestyle News
warehouse

Na tydzień przed konferencją IMS, pojawił się kolejny ciekawy raport na temat gustów klubowiczów - tym razem od portalu DJ Tech Reviews - przedstawiający listę ulubionych klubów z muzyką elektroniczną.

Co mówią liczby?

Najnowszy raport DJ Tech Reviews nie jest oparty ankietą, a analizą wyników popularności w social mediach, a także w wyszukiwarce:

Aby uzyskać ogólny ranking dla każdego miejsca, wzięliśmy pod uwagę całkowitą liczbę hashtagów TikTok, obserwujących na Instagramie, hashtagów na Instagramie, średni wynik recenzji Google, liczbę wyszukiwań w Google od marca 2022 r. do lutego 2023 r. oraz procentowy wzrost wyszukiwań od marca 2019 do lutego 2023 – czytamy w raporcie

Jeśli mamy wierzyć, to z tego badania wynika, że najwięcej, bo aż trzy kluby z topki ulubionych klubów, znajduje się w… Wielkiej Brytanii! Jest to dość zaskakujące, bowiem to właśnie na Wyspach branża klubowa najbardziej ucierpiała. W czołowej dziesiątce na czele z notą 8,31/10 uplasował się manchesterski The Warehouse, minimalnie przed londyńskim Printworks – 8,27/10. Na 6. pozycji – Fabric 6,31/10. Należy wziąć pod uwagę, że pierwszy klub nie organizuje regularnie imprez, a drugi za kilka dni przestanie istnieć. Na najniższym stopniu podium (parę punktów przed czwartym Berghain) uplasowała się ibizyjska Ushuaïa, która odnotowała największy wzrost wyszukiwań w Google od 2019 – aż o 419%, a także ma największą liczbę obserwujących na Instagramie oraz wyświetleń (aż 101,8 milionów) na TikToku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kanine – Live From Warehouse Project, Manchester 2023

Z kolei najbardziej ulubione miejsca koncertów i wydarzeń muzycznych to amerykańskie Madison Square Garden i amfiteatr Red Rocks w Colorado, a na trzecim miejscu wizytówka Australii – opera w Sydney. Warto zwrócić uwagę, że największy wzrost popularność (o 114%) odnotowała.. znana m.in. z koncertów noworocznych „złota sala” Filharmonii Wiedeńskiej! Pomyślcie o tym przy planowaniu sylwestra 😉

The Vienna Philharmonic New Year’s Concert

Pełen raport i jeszcze więcej ciekawych informacji możecie sprawdzić na stronie DJ Tech Reviews.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →