To koniec? Laurent Garnier odwołuje występy z powodu zdrowia

Laurent Garnier - fot. David Boschet / źródło: www.facebook.com/laurentgarnierofficial/
News
Laurent Garnier - fot. David Boschet / źródło: www.facebook.com/laurentgarnierofficial/

To, co chwilę temu wywołało w nas ogromny smutek, teraz pogłębia to uczucie jeszcze bardziej. Laurent Garnier, niekwestionowana ikona światowej muzyki elektronicznej, ogłosił, iż odwołuje nadchodzące występy, które miały być jego ostatnimi w karierze. Francuz zapowiedział rozstanie ze sceną. Wygląda na to, że zdrowie nie pozwala artyście na realizację planów zgodnie z założeniem. Niewykluczone, że Garnier już nie stanie za konsolą.

Zaledwie trzy tygodnie temu informowaliśmy o tym, iż Laurent Garnier, czołowa postać francuskiego i globalnego świata klubowego, ogłosił, iż rezygnuje z występów za didżejką. 57-letni artysta argumentował swoją decyzję w następujący sposób:

W najbliższym czasie zacznę odwiedzać niektóre kraje, kluby i festiwale po raz ostatni. Muszę jednak postawić sprawę jasno – DJ-em pozostanę do końca życia. Profesja, którą zajmuje się od blisko 40 lat to przede wszystkim chęć dzielenia się muzyką, którą kocham najbardziej. Nawet jeśli nie zobaczycie mnie już za DJ-ką, bądźcie spokojni – usłyszycie o mnie jeszcze nie raz

Laurent Garnier | Boiler Room x Dekmantel DJ Set

Laurent Garnier. Nowa płyta w drodze, występy odwołane

Jednocześnie topowy didżej i producent zapowiedział nadejście swojego nowego albumu. Pierwsze od pięciu lat długogrające wydawnictwo Laurenta Garniera będzie nosić tytuł 33 Tours Et Puis S’en Vont i ma ukazać się w maju nakładem autorskiej oficyny Francuza, COD3 QR. Niestety, wygląda na to, że plany dotyczące zaprezentowania materiału na żywo będą musiały poczekać.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W poście opublikowanym na Instagramie, Laurent Garnier tłumaczy, iż z powodów problemów zdrowotnych zmuszony jest odwołać wszystkie letnie występy. Dodatkowo premiera jego nadchodzącej płyty, choć ma odbyć się w zakładanym terminie, to nie doczeka się prezentacji na żywo.

Laurent Garnier. Mnóstwo niewiadomych

Francuz nie podaje szczegółów ani na temat nowych dat, ani swojego faktycznego stanu zdrowia. Nie wiemy zatem, co dokładnie dolega artyście i jak poważna jest to sprawa.

Komunikat Laurenta Garniera zawiera jednak pokrzepiające zdanie:

Oczywiście los zrządził, że niedługo ukaże się moja płyta, kiedy nie będę mogła podzielić się nią z Wami na parkiecie, ale zapewniam, że jak to wszystko się skończy, to wrócę… z mocą!

Choć staramy się myśleć pozytywnie, to jednak słowa Francuza oraz zamieszanie najpierw wokół jego decyzji o końcu kariery didżejskiej, a następnie związane z jego zdrowiem, budzi w nas mnóstwo obaw.

Już na samym końcu swojej wiadomości do fanów, Garnier zamieścił takie słowa:

Do tego czasu, uważajcie na siebie… Kocham was wszystkich!

Zdrowia, Monsieur Garnier!

Trzymamy kciuki za powrót Laurenta do zdrowia! Wierzymy również, że Francuz pojawi się na scenie kiedy tylko pozwoli mu na to dyspozycja oraz że nieprędko postanowi zakończyć ostatnie w karierzę tournée, do którego mamy nadzieję, że w ogóle dojdzie. Rozwój zdarzeń nakazuje być umiarkowanym optymistą, lecz należy życzyć zasłużonemu artyście wszystkiego, co najlepsze i czekać na dobre wiadomości.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →