Na ten powrót czekaliśmy. Blawan z nową muzyką dla legendarnej wytwórni

fot. Marie Staggat
News
Blawan

Istnieje na świecie garstka producentów, którzy nigdy nie zwodzą. Blawan to jedna z tych postaci. Na każde kolejne wydawnictwo brytyjczyka czekamy z wypiekami na twarzy - jeden z naszych faworytów poinformował właśnie o nowiuteńkiej EP-ce dla uznanej oficyny XL Recordings. Sprawdź szczegóły.

Blawan is back

Blawan to jeden z talentów brytyjskiej sceny, którego charakterystyczna wizja łączy korzenie industrialnej elektroniki z nowoczesnym brzmieniem. Po niedawnej absencji Anglika dotyczącej problemów zdrowotnych i następstwem w postaci odwołania występów na żywo nie widać już śladu. Co więcej, Blawan nie próżnuje w studio i powrócił do regularnego dowożenia świeżego materiału. A ten – jak zwykle – plasuje się w samej ekstralidze szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Niedawno cieszyliśmy się wydawnictwem nagranym wspólnie z Pariahem jako Persher. Dzisiaj brytyjski maestro powraca z solowym temat po blisko dwuletniej przerwie.

Blawan
fot. Marie Staggat

Dismantled Into Juice to drugie przedsięwzięcie Blawana w XL Recordings. EP-ka zawierająca pięć oryginalnych produkcji to podróż przez UK techno, muzykę eksperymentalną i utwory okraszone wokalem uznanych artystek. Debiut Blawana w brytyjskiej wytwórni przypada na 2021 rok dzięki doskonałemu Woke Up Right Handed. Wytwórnia opisała wydawnictwo jako te, które przyczyni się do pozbycia się etykiety „techno” przy nazwisku Brytyjczyka. Etykiety, która przez muzykę jaką tworzy, została mu przyznana, jednak która ukierunkowała się na bardziej płynne podejście do swojej twórczości. Woke Up Right Handed była wyraźną zmianą kierunku producenta, który odchodzi od muzyki klubowej i zamiast tego wykorzystuje swoje głębokie umiejętności techniczne, skupiając się na produkcji studyjnej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: Techno w Filharmonii Berlińskiej – relacja ze Strom Festival 2023

Pod koniec 2022 roku Blawan połączył siły z Pariahem tworząc projekt Persher. EP-ka zatytułowana Man With The Magic Soap wylądowała w październiku za pośrednictwem Thrill Jockey.

Podczas tworzenia płyty staraliśmy się usilnie unikać myślenia o tym, jak zespół grający w trakcie lockdownu może osiągnąć określone brzmienie. Zamiast tego użyliśmy instrumentów jako materiału źródłowego, próbując stworzyć nowe i interesujące dźwięki, które nie są często słyszane w tego typu muzyce.

Najnowsze wydawnictwo Blawana Woke Up Right Handed dla XL Recordings ukaże się 17 maja. Koniecznie sprawdźcie przedsmak w postaci poniższego utworu Toast.

Blawan – ToastPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →