Blawan i Pariah założyli nowy projekt. Czym Persher różni się od Karenn?

Fot. Marie Staggat
News

Znajomość Jamiego Robertsa (Blawan) i Arthura Cayzera (Pariah) trwa już ponad dekadę. Anglicy równie długo tworzą duet Karenn. Czas pokazał, że ten modularny, skoncentrowany na improwizacji surowymi, szorstkimi, nawiązujący do EBM-u, industrialu i muzyki eksperymentalnej dźwiękami projekt w dłuższej perspektywie okazał się niewystarczający. W obliczu fascynacji punk rockiem i hardcorem kulminacją ich długoletniej współpracy i przyjaźni ma być coś zupełnie nowego. Wybór padł na Persher.

Persher. Niezły ubaw

„Ja i Blawan w pewnym sensie założyliśmy zespół. Jestem absolutnie podekscytowany, mogąc zaprezentować nasz nowy twór, Persher” – tymi słowami Pariah rozpoczyna wpis o nowym etapie w karierze obu artystów. Nazywany prawdziwą pracą z miłości i czymś, co od początku przyjaźni z Robertsem zaprzątało jego głowę, przywołuje surrealistyczne odczucia. Wszystkiemu winna jest wytwórnia Thrill Jockey, którą jako nastolatek Cayzer miał okazję słuchać, a która zgodziła się wydać ich premierowy minialbum Man With The Magic Soap.

„Niezły ubaw” – jak nazwali pracę nad premierowym krążkiem – wykorzystuje podobną co w Karenn pomysłowość i eksplorację w cięższych dźwiękach. W przeciwieństwie jednak do pierwszej wspólnej współpracy Persher definiowany jest poprzez punkową estetykę z naciskiem na autentyczne momenty zaskoczenia i mrok przetaczający się niczym siejąca zniszczenie burza z piorunami. Balansując pomiędzy dziką bezpośredniością a drobiazgowym skupieniem się na dźwiękach, każdy z siedmiu utworów emanuje nieokiełznaną energią i intensywnością.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Persher, Blawan, Pariah
Fot. Perry Gibson

Czytaj również: Miasto spokoju zrodziło gwiazdę. Jej blask rozświetla scenę electro. Dlaczego Sansibar to artysta nie z tego świata?

Persher. Unikać myślenia

Trzynastoletnia podróż pochodzącego z Wysp duetu spina się klamrą na naszych oczach. Man With The Magic Soap uwypukla wpływy muzyki punk, hardcore’u i metalu, radośnie unikając przy tym kategoryzacji. Debiut Persher zarysowuje wyraźne pokrewieństwo pomiędzy pozornie odmiennymi gatunkami. Poprzez zastosowanie elektronicznych wpływów w nowym, odmiennym kontekście, Blawan i Pariah znajdują wyzwolenie i radość w ponurych dźwiękach. Jak etykieta „techno” miała zniknąć przy nazwisku Robertsa, tak zniknęła i tym razem:

Podczas tworzenia płyty staraliśmy się usilnie unikać myślenia o tym, jak zespół grający w trakcie lockdownu może osiągnąć określone brzmienie. Zamiast tego użyliśmy instrumentów jako materiału źródłowego, próbując stworzyć nowe i interesujące dźwięki, które nie są często słyszane w tego typu muzyce.

Oprócz wydania cyfrowego w przyszłym miesiącu album będzie dostępny jako limitowana edycja CD. Do niektórych z nich dołączony zostanie drukowany komiks z ilustracjami dedykowanymi każdemu z utworów. Ich autorem jest uznany ilustrator, George Addy. Man With The Magic Soap ukaże się 21 października.


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →