Największe postaci techno zagrają w berlińskiej filharmonii na Strom Festival 2023

Fot. Stephan Rabold
News
Strom Festival

Strom Festival odbędzie się w dniach 3-4 lutego w kultowej sali koncertowej Philharmonie Berlin. Na scenie pojawią się tacy artyści jak Marcel Dettmann, Juan Atkins, Nídia, upsammy i kurator wydarzenia Stefan Goldmann. Sprawdź szczegóły tego wyjątkowego wydarzenia, gdzie najlepsze dźwięki techno wybrzmią w berlińskiej filharmonii.

Techno w świątyni berlińskiej muzyki klasycznej

Premierowy Strom Festival w 2020 roku zakończył się olbrzymim sukcesem frekwencyjnym, wyprzedając w całości dostępne bilety. W dniach 3-4 lutego berlińska filharmonia ponownie stanie się przestrzenią oddaną w całości muzyce elektronicznej. Podczas drugiej edycji wydarzenia znowu usłyszymy wizjonerskich artystów, których twórczość zakorzeniona jest w muzyce elektronicznej. Ich działania wykraczają jednak poza ramy muzyki klubowej, dzięki czemu zostali zaproszeni do zaprezentowania swoich wyjątkowych umiejętności w spektakularnej, przestrzennej scenerii Filharmonii Berlińskiej.

Największe postaci techno zagrają w berlińskiej filharmonii na Strom Festival 2023
fot. via Groove.de

Zaproszeni artyści wywodzą się z szerokiego spektrum dźwięków elektronicznych i wykraczają poza swoje podstawowe obszary działania, sięgając do innych form sztuki, technologii i kultury, poszerzając przy tym zakres swoich gatunków lub tworząc zupełnie nowe.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: 5 najlepszych młodych twarzy sceny elektronicznej z Berlina

Filharmonia Berlińska jest jedną z wiodących instytucji kulturalnych Niemiec. Pełni rolę architektonicznego punktu orientacyjnego stolicy Niemiec, będąc siedzibą Berliner Philharmoniker, jednej z najlepszych orkiestr świata. Wielka sala, zaprojektowana przez architekta Hansa Scharouna, ze sceną w centrum i otoczona ze wszystkich stron miejscami siedzącymi, oferuje wyjątkowe warunki akustyczne. Służy również jako wzór dla nowoczesnych układów sal koncertowych na całym świecie.

Strom Festival – artyści

Strom Festival odbędzie się w trzech pomieszczeniach należących do Filharmonii Berlińskiej. W Audytorium Głównym będziemy delektować się muzyką absolutnych mistrzów w swoich fachu. Pojawi się przede wszystkim Wolfgang Voigt, jeden z najważniejszych i najbardziej produktywnych artystów techno-konceptualnych od początku lat 90. Oprócz niego usłyszymy dźwiękową maestrię od Uhr Hauschka i Kaia Angermanna czy projekt Roberta Henke CBM 8032 AV (live / AV).

Największe postaci techno zagrają w berlińskiej filharmonii na Strom Festival 2023
fot. Frankie Casillo

Foyer Filharmonii Berlińskiej będzie przestrzenią dla tanecznego elementu programu. Obok Juana Atkinsa, założyciela detroit techno, zaprezentuje się rezydent Berghain Marcel Dettmann. Na tej samej scenie pojawią się AV-set Blawana oraz sety DJ-skie Nidii, upsammy i Stefana Goldmanna. Na czas trwania festiwalu w Hermann-Wolff-Saal zobaczymy instalację The Trembling Line autorstwa Aura Satz, która wzmacnia ruchy instrumentów akustycznych spowodowane fizyką dźwięku.

Bilety na to specjalne wydarzenie zakupimy w cenie od 26 do 89 euro, w zależności od wybranego miejsca siedzącego na głównej sali wydarzenia Strom Festival. Karnety, jak i wejścia na poszczególne dni są do nabycia na stronie organizatora.

Strom Festival – timetable

Piątek 3 lutego

20:00 – 21:30 Stefan Goldmann | Foyer
21:45 – 22:45 Hauschka + Kai Angermann (live) | Großer Saal
22:45 – 00:00 Nídia | Foyer
00:15 – 01:15 Wolfgang Voigt präsentiert GAS (live / AV) | Großer Saal
01:15 – 03:00 Marcel Dettmann | Foyer

Sobota 4 lutego

20:00 – 21:30 upsammy | Foyer
21:45 – 22:45 transformed acoustix: Mitglieder der Berliner Philharmoniker + Simon Stockhausen (live) | Großer Saal
22:45 – 00:00 Blawan (live / AV) | Foyer
00:15 – 01:15 Robert Henke präsentiert CBM 8032 AV (live / AV) | Großer Saal
01:15 – 03:00 Juan Atkins | FoyerPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →