Przyszłość należy do nich. 5 najlepszych młodych twarzy sceny elektronicznej z Berlina

News
Berlin

Przyglądamy się najciekawszym młodym, mającym przed sobą świetlaną przyszłość reprezentantom berlińskiej sceny klubowej. Berlin od z zawsze był miastem gęsto wyścielonym legendami i ikonami muzyki elektronicznej. Ale nie tylko. Stolica Niemiec przyciąga młodych DJ-ów i producentów z całego świata, dając im praktycznie nieograniczoną przestrzeń do artystycznej ekspresji. Typujemy tych, którzy w ostatnim czasie kupili nas swoim wyjątkowym skillem.

Berlin. Miasto przyszłości

Nie raz w trakcie rozmów z DJ-ami i producentami muzyki elektronicznej otrzymaliśmy informację, iż Berlin był jedynym słusznym miastem, do którego chcieli się przeprowadzić. To miasto pęka od artystycznych inicjatyw, najlepszych klubów i zaangażowanego w clubbing środowiska. Niczym magnez przyciąga kolejnych adeptów sztuki DJ-skiej, oferując im szansę na międzynarodową karierę. Tutaj muzyka elektroniczna jest nie tylko dodatkiem do nocnego wyjścia na miasto, ale pełnoprawną formą ekspresji. Wiedzą o tym najbardziej utalentowani DJ-e, szukający w tym mieście szansy na rozwój i spełnienie zawodowe.

berlin
fot. Artur AEN Nowicki

Zdecydowaliśmy się wybrać topową piątkę DJ-ów/producentów, którzy w ostatnim czasie zrobili na nas największe wrażenie. Wybijają się profesorskim skillem, nietuzinkowym gustem i rewelacyjną autoprezencją. To młode postaci mocno wyróżniające się już teraz. Przyszłość należy do nich.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Quelza

Quelza, czyli Léo Naïtaïssa, to pochodząca z Francji, a zamieszkała na stałe w Berlinie świeża twarz tamtejszej sceny. W wieku 24 lat udało mu się wykreować własne brzmienie słynne z mistrzowskiego sound designu. Seria wydawnictw w Hayes, niedawny debiutancki album w wytwórni Mord oraz gościnne pojawienie się na albumie Oake dla Stroboscopic Artefacts. Wygląda na to, że Quelza na stałe zadomowił się w najlepszych na świecie labelach.

Czytaj także: Powstał nowy film dokumentalny o scenie w Berlinie. Oglądamy!

Najnowsze wydawnictwo 47030 dla labelu Tommy’ego Four Seven potwierdza formę młodego producenta. Pięć utworów, które pojawiają się na 47030 to jego dotychczasowa najlepsza wizytówka. Wydanie muzyki u Basa Mooya i Tommy Four Seven przyniosło spodziewany efekt w postaci pierwszorzędnych bookingów. Quelza pojawił się tylko w ostatnim miesiącu na imprezie MORD w Tresorze oraz showcasie wytwórni 47 w londyńskim FOLD. Przyszłość techno jest w jego rękach.

DJ Slin

O winylowym czarodzieju z Berlina zaczyna być w ostatnim czasie coraz głośniej. Rezydent ekipy BCCO po prostu nie zawodzi, a jego sety powalają z nóg nawet największych koneserów muzyki techno. Oldschoolowy rodzaj miksu, bezbłędna selekcja, ukłony w kierunku Detroit techno – ten młody wilk ma wszystkie papiery, aby na stałe zadomowić się w ekstralidze sceny. DJ Slina regularnie usłyszymy w całych Niemczech, ma za sobą również pierwsze zagraniczne bookingi – został doceniony m.in. przez stołeczną Jasną 1. Sprawdźcie sami, co ten gość wyczynia za deckami!

ophélie 

Młoda francuska krew, na stałe mieszkająca w Berlinie, to jedno z najciekawszych zjawisk tamtejszej sceny ostatniego czasu. Profesjonalna tancerka, studentka muzykologii, zawsze otoczona artystami z różnych środowisk. Obcowanie z kreatywnym pierwiastkiem muzycznym zaszczepiło w niej chęć do produkcji muzyki i przygody z DJ-ingiem, zwłaszcza tym z czarnym woskiem w dłoni. Rezydentka i bookerka w klubie Humboldthain. Ophélie należy do fantastycznej ekipy Refugee Worldwide, z którą organizuje wspólne imprezy i podcasty. Poniżej próbka eklektycznego połamańca najwyższych lotów.

Chontane

Jeden z tych DJ-ów, którzy w innowacyjny, odświeżający sposób zacierają w swoich setach granice między techno, breakbeatem i electro. Choć zaczął grać po berlińskich klubach już w wieku 19 lat, nadal mamy wrażenie, że to, co najlepsze dopiero przed nim. Wystąpił w tak kultowych miejscach, jak Tresor, ://about blank, OHM i Griessmuehle. Swoimi produkcjami zdążył zapukać do największych wytwórni na świecie – od Rekids i Arts Collective, przez Mutual Rytm, aż do Voltage. Chontane, pielęgnując swój nieoczywisty styl, reprezentuje dzisiejszą potrzebę równowagi między konsekwentną innowacją a gwarantowaną efektywnością.

Ignez

Ignez to berliński DJ i producent, właściciel Somov Records oraz rezydent Eerste Communie. Dorastał w pobliżu północnego wybrzeża Holandii, gdzie hipnotyzujące fale i nieskończone wydmy ukształtowały jego brzmienie. Uciekł od konserwatywnego świata, szkicując własną rzeczywistość za pomocą tych elementów natury. Jego brzmienie przynosi zwarte, ale niedefiniowalne brzmienie techno. W swoich setach, jak sam przyznaje, unosi parkiet do wyższego stanu bycia i zbiorowego oceanicznego feelingu. Dawno nie spotkaliśmy się z tak dobrym gustem i profesorskim miksem jak ten poniżej. Wielkie rzeczy przed Ignezem.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →