Courtesy zapowiada nową EP-kę „Violence of the Moodboard”

Courtesy / Instagram fot. @thesultanofafrica
News

Uznana duńska didżejka i producentka Najaaraq Vestbirk, popularnie znana pod aliasem Courtesy, zapowiada swoją nadchodzącą, trzyutworową EP-kę, tytułowym singlem Violence of the Moodboard.

Techno o problemach cyfryzacji

Nowa EP-ka Courtesy ukaże się w przyszłym miesiącu za pośrednictwem jej własnej, kopenhaskiej wytwórni Kulør.

Violence of the Moodboard składa się z trzech piosenek i jest wynikiem okresu, w którym pracowałam nad wieloma zamówieniami na projekty związane z modą, w tym ścieżkami dźwiękowymi do pokazów mody i wideo” – oznajmiła artystka

Warto również dodać, że mini-wydawnictwo Dunki zostało zainspirowane esejem krytyka mody i kuratora Jeppe Ugelviga, na temat problemu oryginalności w dobie cyfryzacji – Adam Pendleton and the Issue of Originality in the Digital Age. Ten esej – podobnie jak nowa EP-ka Courtesy – bada złożoność i przywłaszczanie sobie praw autorskich artystów. Poprzez użycie appregiowanych, trance’owych dźwięków syntezatorów, a także ambientalnych tekstur, utwór tytułowy jest progresywny, marzycielski, hipnotyczny, psychodeliczny, co czyni go wręcz bliźniaczo podobnym do miniatury The Year of Dog duetu Fuck Buttons z wydanego przed dziesięcioma laty fantastycznego albumu Slow Focus.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Posłuchajcie sami:

Courtesy – Violence of the Moodboard

Fuck Buttons – Year Of The Dog

Co ciekawe na EP-ce znajdzie się również cover klasyka trance Hearts L.S.G., w którym artystka podejmuje dobrze znany oryginał z jej własną mieszanką syntezatorów oraz ambientowym akcentem. W obliczu zbliżającego się sezonu festiwalowego, interpretacja Courtesy zapewne umili nam ciepłe wieczory.

L.S.G. – Hearts

Zobacz także: Trend Alert – moda rave’owa ma teraz „boom” i są ku temu wyraźne przesłanki

O sile odświeżonego klasyka, a także trzeciego kawałka AW23, będziemy mogli się przekonać już za kilka tygodni, 21 kwietnia – tego dnia nastąpi premiera EP-ki.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →