Courtesy zapowiada debiutancki longplay „fra eufori”

Courtesy / Instagram fot. @thesultanofafrica
News Zapowiedzi
courtesy

Jedna z naszych ulubionych współczesnych producentek - Najaaraq Vestbirk, znana pod aliasem Courtesy - po serii udanych mini-wydawnictw nareszcie zapowiedziała swój debiutancki album fra eufori. Do sieci trafił pierwszy singiel remake kawałka Chicane - Saltwater, z gościnnym udziałem Lyry Pramuk. Przypomnijmy, że Dunkę będziemy mogli usłyszeć na zakończeniu tegorocznego festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Dekonstrukcji ciąg dalszy

Pochodząca z Grenlandii lecz dorastająca w Danii, Courtesy, jest multidysyplinarną artystą, która łączy w swojej sztuce zamiłowanie zarówno do mody, muzyki jak i socjologii. Rezyduje między Mediolanem a Berlinem, co (jak słychać) świetnie wpływa na jej twórczość i inspiracje. Jak sama wspomina, interesuje się żywym i interaktywnym potencjałem performansu, a szczególnie zbiorową wymianą i kwestionowaniem sposobów, w jakie artysta_tka może zlikwidować granicę między publicznością a sobą, nie tylko poprzez muzykę, ale i fotografię, videoart, instalacje itp.

W ubiegłym miesiącu Courtesy wydała fantastyczną EP-kę Violence of the Moodboard, która zawiera minimalistyczne utwory rave’owe (wiem, dziwnie to brzmi, ale jednak to działa!) pozbawione automatu perkusyjnego, lecz niebywale uniwersalne w swojej prostocie i euforyczności. Uwierzcie mi, że równie dobrze sprawdzają się podczas zwykłego odsłuchu, a co dopiero w miksie z techno kawałkami.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Courtesy – Hearts

Koniecznie sprawdź: Courtesy zabierze Was w minimalistyczną odyseję

Jak się okazuje, jest to świetny apetizer przed nadchodzącą płytą. Na fra eufori znajdziemy ponownie transowe remake’i popowych utworów sprzed kilku dekad. A wśród nich What It Feels Like for a Girl Madonny, You’re Not Alone Olive i opublikowany właśnie cover Saltwater Chicane, z udziałem Lyry Pramuk.

Courtesy – Saltwater [feat. Lyra Pramuk]

Courtesy na zakończenie Taurona 2023

Przypomnijmy, że podczas tegorocznej edycji katowickiego festiwalu Tauron Nowa Muzyka, będzie można usłyszeć duńską artystkę. Courtesy wystąpi na wielkim finale imprezy FAJRANT!, która odbędzie się w niedzielę 11 czerwca w JAZBAR Muchowiec. Wejście na wydarzenie, będzie darmowe dla posiadaczy opasek festiwalowych – możecie je nabyć u naszych przyjaciół w Biletomat.pl już od 259 zł. Z kolei dla osób nie posiadających tauronowych opasek, bilet wstępu będzie kosztować jedynie 20 zł.

Kulør – Courtesy | HÖR – May 16 / 2022Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →