Powstał nowy film dokumentalny o scenie w Berlinie. Oglądamy!

fot. Artur AEN Nowicki
News
Berlin

Każdą wiadomość o nowych materiałach filmowych dedykowanych naszej ukochanej scenie przyjmujemy z wielkim entuzjazmem. Właśnie powstał Beyond Sound, krótki obraz dokumentalny biorący na warsztat berlińską scenę klubową. Oglądamy!

Berlin. Scena klubowa okiem dokumentalisty

Przyzwyczailiśmy się nieco do filmów traktujących o berlińskiej scenie klubowej. Czy nam spowszechniały? Absolutnie nie. Stolica Niemiec jest jednym wielkim artystycznym skupiskiem pasjonatów, nie tylko na poziomie muzyki elektronicznej. Film w Berlinie, podobnie jak techno, ma się bardzo dobrze, w końcu to tutaj odbywa się jeden z najważniejszych festiwali na świecie poświęconych kinematografii – Berlinale.

Powstał nowy film dokumentalny o scenie w Berlinie. Oglądamy!
Twórcy filmu If I Think Of Germany At Night @ Berlinale 2017 / fot. materiały prasowe

Kiedy badania nad muzyką elektroniczną trafią na warsztat berlińskich filmowców, zawsze wynika z tego coś dobrego. Berlin Calling, Sound of Berlin, Paris Berlin: 20 Years of Underground Techno, Don’t Forget to Go Home, Sub Berlin – The Story of Tresor, Real Scenes: Berlin, Children of Berlin, Watergate X, If I Think Of Germany At Night – polecamy je wszystkie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Beyond Sound. 15-minut z życia Berlina

Autorka najnowszego dokumentu Beyond Sound Leonie Garner – to uznana twórczyni filmowa i DJ-ka z Berlina. Jej najnowsze dzieło bierze pod lupę historię clubbingu w Berlinie na przełomie lat 90./00. W ciągu 15-minut analizowane są różne tematy i zjawiska dotyczącej tamtejszej kultury. Przyglądamy się fenomenowi kupowania płyt w Berlinie Wschodnim, powstania ikonicznego festiwalu Fusion w Lärz, jak i zdrowotnym aspektom życia muzyków.

Powstał nowy film dokumentalny o scenie w Berlinie. Oglądamy!
Madmotormiquel @ Garbicz Festival 2022 / fot. Nicolas Depanam

Film opowiedziany jest głównie dwoma głosami. Niemieccy DJ-e Heimlich Knüller i Madmotormiquel zabierają nas w podróż po swoim życiu w stolicy Niemiec. Artyści zagłębiają się w źródle kultury klubowej u naszych zachodnich sąsiadów, opowiadając również, jak to jest zestarzeć się w tej branży. Film powstał przed wybuchem epidemii koronawirusa COVID-19.

Beyond Sound


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy. Dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.pl, Rytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →