DJ Wika doczekała się filmu

fot. Vika film / Facebook
Kultura News
dj vika film

Dokument o Wirginii Szmyt, znanej jako DJ Wika, obecnie najstarszej didżejce Polski i być może świata, będzie mieć swoją premierę na nadchodzącej, jubileuszowej 20. edycji festiwalu Millenium Docs Against Gravity. Co już wiemy o filmie "Vika" w reżyserii Agnieszki Zwiefki?

DJ Wika. Wiecznie młoda

Wirginia Szmyt, popularnie znana jako DJ Wika, to seniorka z wigorem, której optymizm i niezmordowana doza energii potrafią połączyć wszystkie pokolenia. Urodzona w 1938 roku pedagożka, działaczka społeczna oraz didżejka, łamie stereotypy na temat wizerunku przeciętnych 80-latków. Blisko dekadę temu o „wiekowej pani za didżejską konsoletą” zrobiło się głośno, kiedy to lokalne oraz te popularniejsze media relacjonowały jej występy na międzypokoleniowych potańcówkach.

DJ Wika świętowała swoje 80-letnie urodziny w Ślesinie

Film o najstarszej polskiej didżejce powstawał 4 lata, a w jego produkcje zaangażowano grupę tancerzy i tancerek do scen musicalowych, które powstawały m.in. w senatorium w Kudowie-Zdroju. 14 kwietnia, niespełna pół roku po informacji na temat prac nad sound designem w Finlandii i postprodukcji w Niemczech, przedstawiciele filmu na swoich mediach społecznościowych nareszcie ogłosili radosną nowinę – długo wyczekiwany film Vika, znalazł się w programie 20. Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity – największego święta kina dokumentalnego w Polsce, które odbędzie się w dniach 12-21 maja 2023.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Chcę przedstawić historię Wiki wykorzystując jej ukochany język – muzykę. I wspólnie z nią oraz profesjonalnymi tancerzami stworzyć barwny dokumentalny musical. Intymne sceny z życia kobiety, która musi zmierzyć się z upływającym czasem, wybrzmią jeszcze mocniej, gdy będą zderzone z surrealistycznymi wręcz choreografiami – opowiadała reżyserka filmu w rozmowie z Nowe Horyzonty

20. Millennium Docs Against Gravity I ZWIASTUN FESTIWALUPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →