Selekcja. Truant: „Nie zrozumiem braku agencji bookingowych w Polsce”

fot. materiały prasowe
Wywiad
Selekcja. Truant: "Nie zrozumiem braku agencji bookingowych w Polsce"

Truant to jeden z najbardziej doświadczonych DJ-ów w naszym kraju - jest aktywny na scenie od ponad 15 lat. Zamieszkały w Warszawie właśnie tam prezentuje swoje muzyczne aktywności, niemniej jego osławione, mocarne sety można usłyszeć dzisiaj w całej Polsce. Fani bezkompromisowego techno na pewno doskonale znają klimaty, w jakich porusza się nasz gość, jednak specjalnie dla nas wyciągnął kilka asów z rękawa. Selektorską robotę oddajemy dzisiaj w ręce Truanta. Enjoy!

Faster Harder Truant

W marcu przyszłego roku Patryk Szulc osiągnie pełnoletność w pełnoprawnych manewrach za DJ-ką. Jak sam wspomina, eventem-zapalnikiem okazało się wydarzenie z 2003 roku – HARD AS HELL z DJ AMOKiem w Warszawskiej Lokomotywie. W tamtych pięknych czasach największe wrażenie na Truancie robił kontakt z takimi artystami, jak Christian Varela, Alexander Kowalski, DJ Rush czy Petar Dundov. Uważnych słuchaczy na pewno to nie dziwi, w końcu obok nowoczesnego, szybkiego techno to właśnie oldschoolowe bomby stały się znakiem rozpoznawczym stołecznego DJ-a.

Selekcja. Truant: "Nie zrozumiem braku agencji bookingowych w Polsce"
Truant / fot. Artur AEN Nowicki

W kontekście swoich ulubionych imprez, podczas których miał okazję występować, Truant bez zastanowienia wymienia niedzielne granie w londyńskim FOLD, set na polskiej ciężarówce podczas tegorocznej edycji Love Parade – Rave The Planet oraz booking last minute i closing Posessions Stage na tegorocznym Fest Festival. Patryka dzisiaj możemy usłyszeć zresztą w najlepszych klubach i festiwalach w całej Polsce. Swoją wizją techno stestował mury w takich miejscówkach Ciało, Smolna, Crackhouse, Sfinks700, Transformator, 999, Luzztra ale i Las Festival, Wisłoujście czy SnowFest.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Truant
Antigone & Truant / fot.

Szczególnie ciekawie wypadł tegoroczny gig na Instytut Festival, gdzie Truant ramię w ramię zagrał specjalnego seta z francuskim dj’em i producentem Antigone. Panowie tak dobrze czuli się za dj’ką, że kilka miesięcy później postanowili wystąpić na całonocnej sesji w wersji b2b podczas jednej z imprez na Smolnej. Poruszając kwestie związane z polską sceną klubową, wypowiada się w następujących słowach:

Brak agencji bookingowych w Polsce to coś, czego nie zrozumiem jeszcze przez bardzo długi czas. Co do plusów, obserwuję scenę od prawie 20 lat i progres, jaki mamy w ostatnich latach, naprawdę wywołuje u mnie szczery uśmiech na twarzy.

Czytaj także: Truant – wywiad dla Muno.pl

Korzystając z wolnego czasu, kiedy akurat nie musi przygotowywać selekcji pod nadchodzące wydarzenia, najchętniej sięga po polski jazz, angielski drum’n’bass i amerykański funk. Jako świeżo upieczony ojciec przerwy od pracy najchętniej spędza ze swoją córką, zaś swoją żonę na parkiecie wymienia jako najważniejszą część występu. Jakie jest natomiast największe muzyczne marzenie Truanta?

Zdecydowanie berliński Tresor, do którego po wielu, wielu latach udało mi się zostać zabookowany. Niestety było to w 2020 roku i pandemia pogrzebała wszystkie plany – po cichu liczę, że wkrótce znajdziemy nową datę i spełnię jedno z największych bookingowych marzeń w swoim życiu.

Truant | Fold Londyn

Selekcja. Truant dla Muno.pl

Ostatni utwór/album, który kupiłeś

Talismann Matam

Pierwszy utwór/album, który kupiłeś

DrexciyaBlack Sea

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a

Alloy Mental I Am

Ulubiony utwór grany do znudzenia na początku kariery

DJ RushFunk U Up (Chris Liebing Mix Remastered) 

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum

Chris Liberator & Sterling Moss with Rackitt Croydon girl

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy

Lawrence Lee Hardcore Seoul (Tred Remix) 

Utwór ulubionego producenta

Djrum Hard to Say

Ulubiony utwór na otwarcie setu

ShlømoHadal Zone 

Ulubiony utwór na zamknięcie setu

CJ BollandCamargue (Galaxy Mix)

Utwór na powrót z imprezy nad ranem

Bran Van 3000Drinking in L.A. 

Utwór celebrujący poranek bez kaca

DRSThe View ft LSB & Tyler Daley

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłeś

NO REQUESTS

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać

Dax J 1001 Amen Nights

Trzy utwory, które definiują moją selekcję

Cold Dust Snakepit 

Metal HeroesGhetto F-A-B 

Tim Taylor vs. Thor 54 Over The Hill (Mr. G’s Hi-NRG Dub)

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz

NOON GRY STUDYJNE

Playlista. Truant dla Muno.plPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →