Selekcja. unspecified: „Unsound to impreza, której nie zapomnę do końca życia”

Wywiad
unspecified

Dzisiejszy kącik selektorski zasila całkiem świeża postać rodzimej sceny, której muzyczne horyzonty mogłyby zawstydzić niejednego, DJ-skiego dinozaura w naszym kraju. Zapraszamy na szalony rollercoaster międzygatunkowy z unspecified.

unspecified. Futuryzm, nieprzewidywalność, dekonstrukcja

Chwilowy rozbrat z selektorskim cyklem przerywamy wyjątkowym pasjonatem muzyki, maniakalnym diggerem, świetnym człowiekiem i nade wszystko wyróżniającym się DJ-em w naszym kraju. Z muzyką unspecified zetknęliśmy się przede wszystkim na wrocławskim podwórku – w tamtejszych, najlepszych klubach, afterach, gdzie zwykle nie opuszczał DJ-ki i Radiu Luz, miejscu w którym regularnie przemycał największe elektroniczne skarby, o których nie mieliśmy bladego pojęcia.

fot. Marou Marie

Poznanie i absolutne zatopienie w świecie Aphexa Twina było przyczynkiem do dalszej eksploracji muzyki elektronicznej przez unspecified.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Byłem psycho fanem Nine Inch Nails i na jednej z EP-ek znajdował się utwór w całości skomponowany przez Aphex Twina. Gdy w 2007 roku zabrałem się za sprawdzanie jego twórczości, pierwsze co wpadło mi w oko to Come To Daddy (Pappy Mix). Agresywna, opresyjna, niezwykle dynamiczna kompozycja połączona z niezwykłym estetycznie uderzającym teledyskiem były tym pierwszym, niezwykle intensywnym bodźcem, który sprawił, że zafascynowałem się muzyką elektroniczną po całości

Jak sam przyznaje cały czas starał się patrzeć na muzykę holistycznie i doceniać wszelkie jej gatunki. Tego rodzaju podejście dało unspecified ogromną perspektywę na dźwięki, otwierając uszy na przeróżne estetyki. Następny przełom nastąpił w 2017 roku, kiedy Varg2TM wydał Nordic Flora Series, Pt. 3: Gore-Tex City.

Jestem ogromnym fanem Yung Leana i to przez jego korelację z Vargiem na Red Line II zafascynowałem się labelem Northern Electronics. Varg2TM w tamtym okresie był zdecydowanie na topie moich ulubionych artystów. Rok później (2018) miałem okazję udać się na Unsound i była to jedna z tych imprez, których na pewno nie zapomnę do końca życia.

Tech-room 29 Podcast [Guest Mix] – Unspecified

Unspecified mogliśmy do tej pory usłyszeć w takich miejscach jak Transformator, Ciało, Wyspa Tamka czy Szpitalna 1. Oprócz solowej aktywności tworzy również duet Solarpunk.

Gdy na SPLOT-owej imprezie w Ciele Batu zagrał swój set w którym zachowując jednolitą estetykę, połączył tak wdzięcznie wszystkie gatunki muzyki elektronicznej które aktualnie wybrzmiewają w mojej duszy, był to moment ogromnej inspiracji. Całej ekipie SPLOT należą się ogromne podziękowania za tą przecudowną noc .Ogromną muzyczną fuzją nuklearną żywiołu, techniki i gatunkowych zderzeń były narodziny Solarpunk, duetu który tworzę razem z braciakiem Don.ija

Selekcja i diggowanie to nasze pierwsze skojarzenie myśląc o unspicified. Ten gość potrafi wyciągnąć perły z najdalszych zakamarków muzyki elektronicznej, o czym przekonacie się słuchając dzisiejszej selekcji. Koniecznie sprawdźcie także jego autorską plejke na Spotify umiejscowioną na samym dole. Uczta, trip, poznawczość – miłego lotu!

Lubię być cały czas up to date z muzyką. Cały czas sprawdzam nowości, świeże nurty a diggowanie u mnie to zazwyczaj proces, który zachodzi organicznie. Ciężko mi znaleźć wyraźną granicę pomiędzy słuchaniem muzyki a stricte diggowaniem. Na co dzień słucham post-clubów, brejków, hyperpopu, popu, rapu, rocka, dużo ambientów, neoperreo, a to co moim zdaniem zaistnieje w środowisku klubowym dołączam do selekty.

Selekcja. unspecified dla Muno.pl

Ostatni utwór/album, który kupiłeś

Pavel Milyakov last dolphin

Utwór który tworzy przepiękny melancholijny soundscape. Swoim brzmieniem opowiada magiczną i silnie emocjonalną historię. Jego zakup to był impuls.

Pierwszy utwór/album, który kupiłeś

Nine Inch NailsThe Fragile

Jest to pierwszy CD który zakupiłem w życiu, w physicalu.

Natomiast jeśli chodzi o budowanie selekty (jeszcze jako radio DJ):

Nelly Furtado Say it right (Ralph Wiggum acid junk mix)

Avalon Emerson zagrała ten utwór podczas swojego występu we Wrocławiu. Długo szukałem tej wersji, a gdy w końcu znalazłem, zaczynała się też moja przygoda z Radiem LUZ, więc wypadało wystartować z Bandcampem.

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a

Lanark ArtefaxTouch Absence

Uwielbiam krążek Whities 011, a w szczegóności budujący zwiewnie melancholijny, hipnotyzujący soniczny pejaż Touch Absence, gdzie dynamikę tworzą porywające haty. Miałem okazję usłyszeć tego producenta na żywo, gdzie na swoim live akcie powoli składał ten utwór z porozrzucanych dźwięków, aby zakończyć nim swój występ. Długo tego nie zapomnę.

Ulubiony utwór grany do znudzenia na początku kariery

Varg2TM Rush/Tinder

Mam ogromną słabość do tego w jaki sposób Varg2TM w tym utworze buduje atmosferę. Do tej pory często pojawia się w moich setach.

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum

THUGWIDOW & Bruised Skies Blimey

Ten kawałek potrafi swoim emocjonalnym ładunkiem wysadzić cały parkiet w powietrze. Uwielbiam produkcje THUGWIDOW za to jak misternie są złożone. W szczególności kocham jego album Seventh Circle of Litness. Jednak to wlaśnie z Bruised Skies wydał tak okrutny banger, że nawet najbardziej oporny tłum nie ma szans na pozostanie w bezruchu.

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy

CupoCupoHive

Post-clubowy utwór, od którego ostatnio lubię zaczynać sety które skręcają właśnie głównie w ten zdekonstruowany wajb. Potężne futurystyczne uderzenie bassówy, która dobrze nakreśla estetykę dźwięku.

Utwór ulubionego producenta

Skee MaskSoundboy Ext.

Jestem zakochany w barwie tego utworu. Jego dynamika, implozje bassu, podszyte zimnym ambientem są dla mnie muzycznym odzwierciedleniem śnieżnej zamieci na szczycie góry. Uwielbiam output Illian Tape, a Skee Maska uważam za top brejkowych producentów.

Ulubiony utwór na otwarcie setu

21 Savage No Heart (icky flip)

Agresywny post-industrialowy edit No Heart, który świetnie zadziałał na początek jednego z moich setów. Oczywiście jest to dosyć brutalne intro, natomiast jeśli cały zamysł na set jest nacechowany uderzeniem i bangerową energią, to jest to w tej chwili mój go to.

Ulubiony utwór na zamknięcie setu

Earth TraxDream Pop

Przecudowny, magiczny utwór, który sprawił, że twarze tańczących do naszego closingu z NAT na inauguracyjnej edycji FUZJI w Ciele, zamieniły się w rozmarzone uśmiechy. Był to przecudowny widok.

Utwór na powrót z imprezy nad ranem

DJ LostboiPUF 2 LAX

Dj Lostboi aka Malibu tworzy przepiękne, subtelne, a jednocześnie porywające swoim emocjonalnym ładuniem ambienty. Music For Landings to świetna propozycja na lądowanie po imprezie o poranku.

Utwór celebrujący poranek bez kaca

DJ HankAir Ride

Dawno już kaca nie uświadczyłem, ale 160BPM podane w płynnej post-foot workowej formie jest dobre na celebrację każdego dnia.

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłeś

Crystal CastlesViolent Youth

Przecież nie mogłem się nie zgodzić.

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać

Amadeezy Ride That Thang

Naprawdę bardzo rzadko podobają mi się tak brzmiące giatorowe riffy pojawiające się w elektronicznych produkcjach, jednak ten utwór ma w sobie niesamowicie słoneczną energię, i nie mam żadnych oporów, by go zaserwować, szczególnie latem w plenerze.

Trzy utwory, które definiują moją selekcję

Moje granie to często chaotyczny taniec z różnymi gatunkami, a spoiwem tej mieszanki jest estetyka. Pociągają mnie futurystyczne, left-fieldowe dzwięki w których odbija się echo post-internetowej rzeczywistości. Fascynuję się post-clubowym brzmieniem, stąd Sinjin Hawke, natomiast uwielbiam też potłuczone złamane i szorstkie, techniarskie granie, dlatego pojawia się tu DJ Girl, ale uwielbiam też płynne, dynamiczne break’i, więc na finish dokładam Otika.

Sinjin HawkeDon’t Lose Yourself To This

DJ GIRLTunnel Vision

OtikFalling Forward

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz

Yves TumorLovely Sewer

Najnowszy krążek Yvesa, jest mocarnym rockowym wydaniem. Uwielbiam muzykę tego artysty, a jego nowy album jest fantastycznym połączeniem aktualności z gitarowymi brzmieniami 90’sów w edgy arena rockowym. 

Playlista. unspecified dla Muno.plPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →