Selekcja: N O I: „Jak DJ nie czuje tego »czegoś«, nie odda tego samego uczucia publice”

Fot. Wojtek Rojek
Wywiad
N O I, Selekcja

Moim ostatnim gościem Selekcji (nie tylko w tym roku) jest N O I, znany w środowisku d&b DJ i członek kolektywu Breaki Vibes. Trochę klasyki, nowości, legend i wszystkiego, co gra w duszy i leży na sercu Piotrowi od początku przygody z muzyką.

N O I – Selekcja dla Muno.pl

Pierwszy utwór/album, który kupiłeś: 

Od tego albumu wszystko się zaczęło. To było jak olśnienie. Kupiłem ten klasyczny krążek w czasach szkolnych. Ukierunkował mnie w stronę miejsca, w którym znajduję się teraz. Do dziś odsłuchuję go z takim samym zaciekawieniem jak za pierwszym razem.

Daft Punk – Musique Vol. I 1993 – 2005

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ostatni utwór/album, który kupiłeś:

Tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać. Od premiery tego utworu powiało świeżością w gatunku. Empty Words jest głębszą odmianą na drugiej stronie ONEF036. Mocno polecam.

Alixa PerezaBurning Babylon

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a: 

Posiadam cały folder takich smaczków. Jednym z nich jest Sinkhole od Mefjusa. Utwór pochodzi z jego LP – ManifestNadaje się do blendów z praktycznie każdym utworem, nawet w innej tonacji. Minimalistyczny bass oraz niepowtarzalna perkusja, nadaje pazura oraz napędza. Manifest jest też kamieniem milowym w drum & bassie. Od kiedy ujrzał światło dzienne, już nic nie było takie samo…

Mefjus – Sinkhole (Manifest)

Ulubiony utwór grany na znudzenia na początku kariery:

Bezprecedensowy. Choć za każdym razem euforia wśród tłumu była, nie czułem już go później. Wiem, że jak DJ nie czuje tego „czegoś”, nie odda tego samego uczucia publice. Czasem grywam go do dzisiaj. Działa tak samo!

Sub Focus – Timewarp

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum:

Tych dwóch utalentowanych artystów nadało nowe znaczenie dla tego utworu. Grywany praktycznie wszędzie i przez każdego. Nigdy się nie nudzi. Banger.

Adam F – Circles w remiksie od Pola & Bryson.

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy:

Newcomer na scenie, ale brzmieniowo najwyższa półka. Utwór jest na wydany na RAM Records. Gdy usłyszałem go pierwszy raz na klubowym nagłośnieniu, obleciały mnie ciarki ekscytacji. Długa, prowadząca linia bassowa powoduje, że ten utwór „płynie”.

Skantia – Nominal Inc.

Utwór ulubionego producenta:

Nie byłbym sobą, gdybym nie wybrałbym czegoś od NoisiNova na najnowszym oraz ostatnim LP Closer, który jest zwieńczeniem pracy legendarnej trójki. W tym przypadku pracowało nad nim 5 osób, ponieważ współtwórcami są Camo & Krooked.

Noisia & Camo & Krooked – Nova

Ulubiony utwór na otwarcie seta:

Zawsze staram się otwierać seta czymś nietuzinkowym. Wstępem do opowieści. Ostatnio takim kawałkiem jest Jupiter od Misanthropa. Intro bez perkusji, syntezatory, kosmiczna otoczka.

Misanthrop – Jupiter

Ulubiony utwór na zamknięcie setu: 

Zależy od miejsca, publiki, wydarzenia. Czasem jest to melodyjny liquid od Workforce na przykład Fragments lub bit od Ivy lab When I Go. Ciężko się rozstać po występie przy takim akompaniamencie!

Workforce – Fragments

Ivy Lab – When I Go

Utwór na powrót z imprezy nad ranem: 

Po całonocnej balandze zazwyczaj lubię się wyciszyć. Uspokoić siebie oraz słuch. Gdybym wracał nad ranem „monciakiem” puściłbym Sundown autorstwa Duke Boara.  

Duke Boara – Sundown

Utwór celebrujący poranek bez kaca: 

Przygotowanie porannej kawy oraz śniadania w rytmie Pascia od V.I.C.A.R.I. Najpierw w oryginale, a później w wersji dub. Od razu w duchu się raduję.

V.I.C.A.R.I. – Pascià 

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłeś: 

Kiedyś, paręnaście lat temu grywałem w przeróżnych miejscach. Nie pamiętam próśb od ludzi, ale były przeróżne. Im bardziej kiczowate, tym więcej $$ ludzie oferowali za zagranie. Szkoda pisać. Zawsze traktuję to z przymrużeniem oka.

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać: 

Przeróbki znanych hitów w drum & bass’owych odsłonach. Ostatnio grywam Southstar – Miss You (Skydrill Remix). Viral.

Southstar – Miss You (Skydrill Drum & Bass Remix)

Trzy utwory, które definiują moją selekcję: 

Envy – Push Through

Kung – Pyramidal

Monty X Visages X PAV4N X StrategyHardware

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz:

Nils Frahm – The Whole Universe Wants to Be Touched

Już patrzę, co my tutaj mamy. To może All Melody od Nilsa Frahma. To było jak objawienie. Idealnie łączy muzykę klasyczną z elektroniką. Album godny polecenia każdemu.

N O I – playlista dla Muno.pl

Będzie to nietuzinkowe zestawienie. Esencja tego, czego słucham na co dzień, oraz to, co chciałbym prezentować w przyszłości jako N O I i…Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →