Selekcja: Mezer dla Muno.pl: „Jak kończyć, to z mocnym uderzeniem”

Fot, Materiały prasowe
Wywiad
Mezer

Osobny tekst o trójmiejskiej scenie electro powstanie niebawem. Tymczasem kolejny reprezentant Gdańska i okolic gości w cyklu Selekcja. Mezer, Mezer The Architect lub jak kto woli Kuba Mazur. Let's go G's!

Mezer. Dar (z) Pomorza

Okazja do ponownego zaprezentowania kolejnego artysty trójmiejskiej sceny electro nie wzięła się znikąd. Nie od wczoraj budowana jest na projektach regularnie dostarczających pierwszorzędny content. Gdańska Ziemia za swoich rezydentów ma Rhythm Baboona, Blank, OG Karo, PCLZ czy ALLG – graczy, których nad morzem nikomu przedstawiać nie trzeba. To samo w Crackhousie, dumnego z posiadania w swoich szeregach P.Drona czy Dedeni. To w końcu Ulica Elektryków, tydzień w tydzień serwująca największe ghetto-electro-breakowe imprezy w kraju z udziałem Rezy, Rybskiego czy wyróżniającego się na tle reszty Mezera.

Znany w środowisku także jako Mezer The Architect Kuba to prawdziwy rarytas w nadbałtyckim środowisku muzycznym. Niczym dar (z) Pomorza. Utalentowany do granic możliwości, a przy tym niezwykle produktywny. W roli producenta współpracował z ponad dwudziestoma wytwórniami. Jako doskonały DJ i fan oldschoolowego electro, breaków i brzmień z samego serca Detroit miał okazję grywać za granicą (najczęściej w Austrii i Niemczech), co jak na polskie realia tych konkretnych gatunków nie jest sytuacją spotykaną zbyt często.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zaczynał na Soundcloudzie na zasadzie prób i błędów, tworząc charakterystyczne dla siebie brzmienie. Obecnie jego profil śledzi blisko 2 tysiące obserwujących, a sam Mezer jest dostarczycielem niezliczonej ilości muzyki pod postacią podcastów i tracków. Ich małą namiastką postanowił podzielić się z nami.

Mezer – Selekcja dla Muno.pl

Ostatni utwór/album, który kupiłeś:

CEM3340 – In Your Club

Cięte werble, mocna stopa, cykające hihaty, to wszystko, czego potrzebuje. CEM3340 to jedna z moich największych electro inspiracji. Ten producent to istna maszyna. Co ten człowiek wyrabia na swoich setach, jest nie do opisania. Polecam bardzo!

Pierwszy utwór/album, który kupiłeś:

1905 – BEATS 2 BOMB 2

Album, który długo już nie opuszcza moich słuchawek. Sample z lat 80., cykająca 808, idealnie dobrane wokale. Jak dla mnie świetna pozycja, żeby umilić sobie upalne dni.

Utwór, który nigdy nie opuszcza Twojej torby z płytami/pendrive’a:

Palace – Vision

Kawałek, który zawsze przynosi mi uśmiech na twarzy. Grałem go na długo przed tym, jak jeszcze zabrałem się za Electro. Nigdy mi się nie znudzi.

Ulubiony utwór grany na znudzenia na początku kariery:

Cyan 85 – Bassturbation

Ten bassline mówi sam za siebie.

Utwór, który jest w stanie poderwać najbardziej oporny tłum:

Soul Mass Transit System – Wine

Dosłownie, speed garagowy zabójca.

Ulubiony utwór, który grasz w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy:

Mr. Ho – Bail – E (Real Mix)

Ten kawałek ma w sobie coś, co powoduje, że nie mogę przestać go grać. Mix brazylijskiego funku i electro brzmi niesamowicie świeżo. Do tego te hipnotyczne wokale ahh.

Utwór ulubionego producenta:

Kerri Chandler – Mommy What’s a Record

Jest ich tak dużo, że to dla mnie bardzo ciężki wybór. Ale na pewno w absolutnej topce znajduje się Kerri Chandler. Jego produkcje są dla mnie bardzo, ale to bardzo inspirujące i to właśnie one napędzały mnie do nagrywania podczas moich początków produkcyjnych. Nie ukrywam, moje małe marzenie to właśnie pójść na jego set.

Ulubiony utwór na otwarcie setu:

O- Wells – Slangin Rocks

Memphis i electro w najlepszym połączeniu. Obowiązkowa pozycja dla każdego fana ghettotechu.

Ulubiony utwór na zamknięcie setu:

Dizzie Rascal – Bassline Junkie

Jak kończyć, to z mocnym uderzeniem. Nigdy nie zawodzi.

Utwór na powrót z imprezy nad ranem:

Letta Mbulu – Nomalizo

Arcydzieło z Afryki. Kawałek świetny na każdą pogodę i nastrój. No i ten funky vibe. Od tej linii basowej dostaje ciarek za każdym razem. Słuchając tego, poczujesz się jak prawdziwy SZEF.

Utwór celebrujący poranek bez kaca:

Roy Ayers – Everybody Loves the Sunshine

“Just bees and things and flowers…”.

Utwór, na którego prośbę o zagranie akurat się zgodziłeś:

MCRT & horsegiirL – My Barn My Rules

To było podczas tego, jak grałem z Aitchem w Domu Technika. Każdy na dancefloorze miał ogromny uśmiech na twarzy, gdy to puściłem. Pozdrawiam Tanię, która mnie namówiła, żebym to wtedy zagrał. Warto było!

Guilty pleasure, którego nie masz oporów, by grać:

DJ Laz – Esa Morena

Kubański miami bass? Jak najbardziej.

Trzy utwory, które definiują moją selekcję:

Ghetto i electro 4 life, wiadomix

Dj Deeon – Shake That Butt

Computor Rockers – Computer Science (Louislotto edit)

Yarn Init – Scanning

Album, który lubisz, a który nie ma nic wspólnego z tym, co grasz lub tworzysz:

Nas – Illmatic XX

Myślę, że na spokojnie mogę powiedzieć, że to jeden z najważniejszych dla mnie albumów. To właśnie na Illmatic znajduje się ekipa producentów, którzy bardzo mocno wpłynęli na początki mojej muzycznej kariery, między innymi: DJ Premier, Large Professor, Pete Rock, Q- Tip. No i oczywiście niezastąpiona nawijka NASA. Każdy kawałek na tym albumie jest dla mnie perfekcyjny. Polecam szczególnie remix The World Is Yours Q-Tipa.

Mezer – playlista dla Muno.pl


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →