MunoRadar: Silence Groove – polak w wytwórni Doca Scotta

Artykuł
SilenceGroove

Polska scena drum’n’bass w ostatnim czasie nabrała rozpędu. Ilość utalentowanych producentów, DJów oraz dużych imprez napawa optymizmem oraz dumą. Od blisko dekady nasz kraj godnie reprezentuje Silence Groove, bohater kolejnego artykułu z naszego cyklu MunoRadar.

Silence Groove – początki kariery muzycznej

Silence Groove to Polak, obecnie mieszkający w słowackiej Bratysławie. W świecie muzyki drum’n’bass znany jest ze swoich atmosferycznych, pełnych melancholii produkcji wydawanych w znanych wytwórniach. Pierwszy oficjalny release sięga 2011 roku, kiedy to w kolaboracji z innym polakiem – Skeletone, wydali Love You Lose EP w wytwórni Soul Deep Recordings z Los Angeles. To był zaledwie początek jego muzycznej podróży.

Silence Groove & Skeletone – Love You Lose

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Obecnie Silence Groove jest jednym z najbardziej popularnych artystów, regularnie występuje na całym świecie i wydaje swoją muzykę w najbardziej prestiżowych labelach jak 31 Recordings, Hospital Records czy Fokuz Recordings.

Fokuz Recordings to wytwórnia, z których znamy także innego Polaka o pseudonimie Satl. Wspólnie z Silence Groove wyprodukowali kilka numerów, które odbiły się szerokim echem po całej scenie drum’n’bass. Obaj to jedni z najbardziej znanych polskich producentów tego gatunku.

Silence Groove & Stal – Move On

Zobacz także: Satl na The North Quater.

Silence Groove

Silence Groove – kolejny Polak wydaje w 31 Recordings

Tuż po Rezie, Silence Groove to kolejny Polak w brytyjskim wydawnictwie 31 Recordings. Jego Motions EP przypomina charakterystyczne brzmienie, którego fanem jest sam Doc Scott – ojciec założyciel tego labelu. Polski artysta przygotował cztery interesujące, pełne energii i niesamowitego klimatu utwory, które wzajemnie się dopełniają. Są odpowiednio wyważone i nadają się idealnie do domu, jak i na parkiet. To jedno z najnowszych wydawnictw polskiego producenta, ale nie ostatnie, bowiem Jakub to bardzo płodny artysta.

Silence Groove – Carrot’s Field

Silence Groove – Motions

Po release’ie pod skrzydłami Doca Scotta, Silence Groove wypuścił dwa bardzo ciekawe, lekko psychodeliczne Corkscrew i Sour Sugar Daddy. Niedawno pojawił się także singiel – tym razem liquidowy Evergreen 2006.

Silence Groove – Corkscrew

Silence Groove – Evergreen 2006

Silence Groove – inspiracje muzyczne

W produkcjach Jakuba słychać wpływy innych odmian elektroniki, takich jak downtempo, ambient czy techno. Jako główne swoje inspiracje wskazuje takie postaci jak Seba, Commix, Calibre, Technicolour czy Logistics. W swojej muzyce dba o utrzymanie atmosfery i dobór sampli oraz syntezatorów, które razem współgrają. Jego muzyka to definicja gatunku drum’n’bass, oparta na brzmieniach minimalistycznych, pozbawionych swojego rodzaju subtelności.

Silence Groove – Fokuz Night

Zobacz także: Munoradar: Ankou – hybryda drum’n’bass i hip-hopu.


Silence Groove zagra w Warszawie – bilety

Już niedługo w klubie Iskra Pole Mokotowskie w Warszawie odbędzie się niesamowita impreza, której nie może przegapić żaden fan dnb – 26. edycja cyklu Sublimacja & Dramen Loop. W trakcie wydarzenia zagrają tacy artyści jak Olaf Bassowski Dramenloop, Panton Sublimacja, Doc Scott Metalheadz, SCAR Metalheadz, Stickorama. Waveforms, Silence Groove PL/SK 31 Recordings i Bambi Uzi Hałas. Musicie wziąć w tym udział! Bilety znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

SUBLIMACJA #26 & DRAMEN LOOP: DOC SCOTT + SCAR

Biletomat.pl
od 50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →