MunoRadar: Switch Technique – specjalista od hard drum’n’bass

Artykuł
Switch Technique

Oprócz takich postaci jak Satl, Silence Groove, Handra czy Radicall, na polskiej scenie drum'n'bass króluje również Switch Technique. Bohater kolejnego MunoRadaru to autor czterech albumów oraz dziesiątek singli wydanych w takich labelach jak PRSPCT, Othercide czy Future Sickness.

Switch technique

Kim jest Switch Technique

Switch Technique, czyli tak naprawdę Dominik Piechocki, to kolejny z weteranów polskiej sceny drum’n’bass. Prywatnie grafik motoryzacyjny oraz szkoleniowiec z car wrappingu. Wieloletni DJ i producent, który jeszcze całkiem niedawno skompletował album Soul Grind, wydany przez niderlandzki PRSCPT Recordings. Już czwarte pełnometrażowe wydawnictwo to owoc wieloletniej i ciężkiej pracy artysty.

Donny & Sinister Souls – Killing The Right People (Switch Technique Remix)

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Switch Technique jest zdecydowanym przeciwieństwem poprzednich drum’n’bassowych gości MunoRadaru. Specjalizuje się on bowiem w szeroko pojętym hard dnb. Drum’n’bass, crossbreed, hardcore, neurofunk, techstep – przez lata jego muzyka obierała różne kierunki i tym samym zyskała ogromną popularność nie tyle co w Polsce, a za granicą. Kolejne wydawnictwa przynosiły także występy. Wizyty na Balter Festival w Walii, Defqon1 w Niderlandach czy czeskim Let It Roll, potwierdzają tylko to, jak wielu fanów hard dnb oraz twórczości naszego rodaka znajduje się poza granicami Polski.

Switch Technique 2

Nowa album na Othercide Records

Mimo wielu przeciwności losu, choroby nowotworowej żony – która, jak sam mówi, miała na niego największy wpływ – wyrzeczeń oraz problemów rodzinnych, które spotkały go w ostatnich latach, postanowił wykorzystać te doświadczenia do napisania nowego albumu. Switch Technique przygotował bardzo specyficzną i mroczną płytę. Najnowsze LP, które wyjdzie nakładem Othercide Records, składa się z 16 autorskich produkcji oraz utworów stworzonych we współpracy z Neks, DJ Hidden, Frequax czy Lifesize MC.

Switch Technique – The Charlatans

O swoim nadchodzącym wydawnictwie, Dominik Piechocki postanowił opowiedzieć nam osobiście:

Najnowszy album jest czymś mocno koncepcyjnym i zakłada bycie swego rodzaju opowieścią. Dostępny będzie w dwóch wersjach- DJskiej z osobnymi utworami oraz scalonej do słuchania. O czym będzie opowiadać? Nie mogę jeszcze jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Mogę za to powiedzieć, że jak żaden wcześniej, ten album zmusił mnie do odkrycia najbardziej odległych i najdziwniejszych muzycznych terytoriów… o których wcześniej nie miałem nawet pojęcia. A wierzcie lub nie, dziwnych rzeczy w życiu się nasłuchałem i naoglądałem.

Z nieskrywaną satysfakcją i radością mogę powiedzieć, że przy tworzeniu LP wykorzystałem moje przeżyte doświadczenia. Wszystko po to, aby stworzyć coś zupełnie nowego, koncepcyjnie jak i technicznie. Dla siebie przede wszystkim – tego potrzebowałem, ale w ten sposób chciałem również przekazać nową jakość i wartość moim słuchaczom.

Nowy album od Switch Technique pojawi się w dwóch wersjach sumptem Othercide Rec. Nazwa płyty, stylistyka oraz sama data wydania są jeszcze owiane tajemnicą, jednak możecie być pewni Switch Technique w innej odsłonie.

Switch Technique – Death Tools

Powrót na Therapy Sessions

Podczas rozmowy Switch Technique zdradził natomiast, że album dla Othercide Rec, to nie jedyny release w 2020. W tym samym miejscu pojawi się również remix dla Katharsys, a szczególnie zachwyceni będą fani legendarnego Therapy Sessions. W najbliższych miesiącach pojawi się tam 4-częściowa EP od Dominika Piechockiego.

Switch Technique & Katharsys – Distorted Life

Zobacz także: Munoradar: Kuba Adamek: Ambient w drum’n’bassowym stylu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →