MunoRadar: Kuba Adamek z nowościami. Drum’n’bass i ambient

Artykuł

Na scenie drum’n’bass przez długi czas znany był pod aliasem Kubix. Kuba Adamek podbił serca tysięcy fanów liquid drum’n’bass na całym świecie. Single młodego producenta, takie jak np. Show Your Smile, Night Bus czy Vapour, osiągnęły blisko dwa miliony wyświetleń na YouTube.

Kuba Adamek. Początek końców polskiego producenta

Swoje pierwsze numery zaczął wypuszczać już w 2010 roku będąc jeszcze nastolatkiem. Wówczas znany był jako Kubix. Jego styl charakteryzował się nowoczesnym i bardzo melancholijnym brzmieniem z użyciem klasycznych breaków. Dzięki oryginalnemu spojrzeniu na ówczesny drum’n’bass, jego muzyka łatwo docierała do kolejnych krajów na całym świecie. Z miesiąca na miesiąc coraz większe sławy supportowały jego twórczość. Mimo kilku mocnych wydawnictw i świetnego startu, po kilku latach słuch po nim zaginął, a wszyscy myśleli, że to już koniec Kubixa.

Kubix – Show Your Smile

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zobacz także: Munoradar: Ankou. Hybryda drum’n’bassu i hip hopu.


Kuba Adamek 2

Kuba Adamek. Nowy pseudonim i inne spojrzenie na drum’n’bass

W ostatnich miesiącach dało się zauważyć duże poruszenie na social mediach Kubixa. Artysta zmienił swój alias i zapowiedział nową muzykę, która ukazała się kilkanaście dni temu. Kuba Adamek to całkiem nowy pseudonim, jednak ściśle związany z nim samym, bowiem to jego prawdziwe nazwisko. Wraz z wiekiem, muzyka polskiego artysty zdecydowanie dojrzała, a on sam przestał utożsamiać się ze starym aliasem. Jak sam mówi, jako Kuba Adamek może bardziej eksperymentować z muzyką i nie trzymać się sztywnych ram gatunkowych, które ograniczały go w przypadku Kubixa. Jednym z powodów był również na pewno fakt, że istniał już inny producent, który miał bardzo podobny pseudonim.

Kuba Adamek powiedział kilka słów o swojej twórczości pod nowym aliasem:

Pragnę, żeby moja muzyka przenosiła słuchaczy do innych światów i dawała poczucie uniesienia zbliżone do doznań mistycznych. Chcę łączyć ambientowe, senne, odrealnione brzmienia z kontrastującą perkusją drum’n’bass, która nie pozwala nam przysnąć, lecz towarzyszy nam w podróży przez ocean dźwięku. Dla mnie muzyka to najlepsza ucieczka od rzeczywistości i taką ucieczkę, w jak najlepszej formie, chcę fundować swoim słuchaczom. Kiedyś usłyszałem stwierdzenie, które bardzo mi się podoba: „Dobra sztuka sprawia, że czujesz jakbyś wiedział coś, czego jeszcze nie wiesz„. Poprzez muzykę pragnę pomagać ludziom i uchylać im kawałek nieba. Moim marzeniem jest zagrać przed tłumem, który bawiąc się do takiej muzyki, wyniósłby się na inny, lepszy poziom.

Kubix – The Liquid Ensemble


Kuba Adamek z dwoma nowymi singlami

Kilkanaście dni temu w sieci (m.in na Spotify) pojawiła się nowa muzyka od polskiego producenta. Dwa świeże single autora to zdecydowany powrót do korzeni liquid drum’n’bass. W produkcjach słychać to, o czym wyżej wspomina Kuba Adamek. Wiele ambientowych partii ugina się pod drum’n’bass’ową perkusją. Nutka tajemniczości i oldschoolowe zacięcie spodoba się szczególnie tym, którzy lubią dawne utwory wydawane chociażby na Hospital Records. Co ciekawe, jego nowe single nie zostały pojawiły się nakładem żadnego labelu. Dystrybucją zajął się sam Kuba Adamek.

Kuba Adamek – Rainy Season

Kuba Adamek – Ocean Drifter

Zobacz także: Kalendarz imprez drum’n’bass w marcu 2020.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →