Commix

Commix
Drum n Bass
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Cambridge
Wytwórnie:

Commix tworzy dwóch Anglików z Cambridge – George Leving oraz Guy Brewer. Miasto Cambridge w świecie muzyki drumm’n’bass kojarzone jest głównie ze świętą trójcą tego gatunku: Nu:Tone, Logistics oraz oczywiście z duetem Commix. Ale to właśnie ci ostatni w latach ubiegłych osiągają największe sukcesy, a to głównie za sprawą wydanego dla wytwórni Metalheadz w 2007 roku albumu „Call To Mind”.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Commix podchodzą w niezwykle eksperymentalny sposób do produkcji swojej muzyki. Zawsze starają się oni przenieść drum’n’bass w zupełnie inny, nieznany dotychczas wymiar. Jak do tego dochodzą? W przeszłości zainteresowania muzyczne George’a Leving’a ewoluowały w różnych kierunkach, począwszy od gry na saksofonie, flecie czy pianinie, aż po hip hop oraz elektroniczne brzmienia. Podobnie było z Guy’em Brewer’em, który zaczynał swoją przygodę muzyczną z hip hopem, a dopiero w późniejszym okresie odkrył magię drum’n’bass.

 

„Szczerze mówiąc kondycja całej sceny drum’n’bass jest aktualnie w opłakanym stanie. Większość ludzi związanych z tym gatunkiem nie wnosi niczego nowego do muzyki. Ciśnie się aż na usta, aby powiedzieć, że są oni całkowicie oderwani od tego co my robimy. Chcielibyśmy znów zainteresować ludzi naszą muzyką, którzy jeszcze kilka lat temu tak silnie utożsamiali się z dum’n’bass. Być może słuchają oni teraz czegoś w stylu D-Bridge i odkrywają zupełnie nowe podłoża w muzyce. Tak czy owak dzieję się dla nas dobrze. Ostatnio Burial dokonał remixu naszego utworu. Szanujemy także ludzi, którzy sprawiają, że muzyka nabiera całkiem nowego wymiaru jak np.: Claude Von Stroke, Carl Craig, Mathew Jonson, Konrad Black.” – Commix

DJ Chart | Commix | 05.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Need For Mirrors Panoramic Views Dub Records
2 Felix K. Recognition 31 Records
3 Shed Zx81 (D-bridge Remix) Dub Records
4 D -bridge, Skream, Instra:mental Arcadia NonPlus +
5 Commix City Section
6 Dataworx Burning Paradise Dub Records
7 Commix Double Double
8 Jubai Alignment Dub Records
9 Commix Strictly (Kassem Mosse Remix)
10 Marcus Intelex Steady Dub Records
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →