To już pewne – Tomorrowland 2021 odwołany!

Fot. Materiały promocyjne
Festiwale News
Tomorrowland x3

Drugi rok z rzędu nie odbędzie się największy europejski festiwal muzyki elektronicznej - Tomorrowland.

Tomorrowland 2021 został oficjalnie odwołany

Nie zdziwi chyba nikogo fakt, że przyczyną anulowania tegorocznej edycji Tomorrowland jest koronawirus. W związku z zagrożeniem pandemicznym, władze belgijskiego Boom nie wyraziły zgody na organizację festiwalu.

Ogromna katastrofa! Jako Tomorrowland chcemy przede wszystkim zorganizować bezpieczny festiwal i wielokrotnie mówiliśmy, że w dalszym ciągu będziemy przewidywać sytuację epidemiologiczną. Burmistrz Boom i jego doradca wskazywali nam, że możemy zaskarżyć tę decyzję do sądu administracyjnego. (…) Po piętnastu latach intensywnej współpracy wydaje się to bardzo nieprzyjemne i uważamy to za bardzo niefortunne, po wielu konstruktywnych przygotowaniach i rozmowach, zobowiązania federalne osiągnęły ten punkt, w którym nie wiemy już, co się z nami właśnie stało i musimy to odpuścić – skomentowali organizatorzy Tomorrowland.

Przeczytaj: Poznaliśmy daty Tomorrowland Winter 2022

Tomorrowland Winter

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tomorrowland 2021 – wiara, że impreza jednak się odbędzie była duża

Wszystko to stało się zaledwie kilka tygodni po tym, jak organizatorzy Tomorrowland powiedzieli w rozmowie z Billboardem, że są nastawieni „bardzo pozytywnie” do organizacji imprezy w tym roku i wierzą, że ona się odbędzie. Jednak 17 czerwca, urzędnicy powiedzieli dziennikarzom, że choć żałują decyzji o wprowadzeniu zakazu dla odbycia się Tomorrowland, to muszą postępować zgodnie z „obowiązującym prawem”, a po rozważeniu zagrożeń związanych z niedawnym wybuchem epidemii COVID-19 w wariancie Delta, zdecydowali, że festiwal stanowi zbyt duże ryzyko dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego.

Jesteśmy zaniepokojeni sytuacją zdrowotną. Spoczywa na nas wielka odpowiedzialność moralna. Byłoby mi ciężko, gdyby doszło do ofiar z powodu lokalnego wybuchu epidemii COVID-19. Eksperci wyrazili się bardzo jasno, nie możemy tego zignorować – powiedział burmistrz Boom.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →