Koronawirus: rząd luzuje obostrzenia i odmraża gospodarkę

News
obostrzenia łagodzone

Premier Mateusz Morawiecki  i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili dziś rano plan odmrażania gospodarki w maju. Już niedługo otwarte będą galerie sztuki, restauracje czy hotele. Wrócą też koncerty na świeżym powietrzu.

Coraz mniej obostrzeń

W środę rano odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, dotycząca odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń. Czego się dzięki niej dowiedzieliśmy?

Otóż od 4 maja do działalności w reżimie sanitarnym wrócą galerie handlowe, sklepy budowlane i meblowe (w limicie 1 osoby na 15 metrów kwadratowych i w reżimie sanitarnym). Tego samego dnia do szkół pójdą już dzieci z klas 1-3. Otwarte zostaną również galerie sztuki i muzea (w limicie 1 osoby na 15 metrów kwadratowych i w ścisłym reżimie sanitarnym).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dane, które otrzymujemy pozwalają na podjęcie decyzji związanych z odmrażaniem gospodarki. Dają one podstawy do ostrożnego optymizmu. Wciąż jednak wiele osób przebywa w szpitalach– powiedział na konferencji Mateusz Morawiecki.

Na początku maja zostanie wznowiona działalność hoteli, a w połowie miesiąca sektora gastronomicznego. Dokładnie chodzi o daty 8 i 15 maja. Do tego, w całej Polsce 15 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu (jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15). Cały czas konieczne będzie noszenie masek w pomieszczeniach zamkniętych.

Szczepionka na koronawirusa obostrzenia

Koncerty na świeżym powietrzu od połowy maja

W tym samym dniu otwarte zostaną ogródki restauracyjne – obiekty te będą zobowiązane do zachowania dystansu między stolikami oraz limitu osób przy stoliku. Otwarte zostaną kina i teatry na świeżym powietrzu. Możliwe będzie organizowanie imprez okolicznościowych (wesel, komunii) na zewnątrz w limicie do 25 osób i w reżimie takim samym, jak dla gastronomii zewnętrznej.

Ministra zdrowia zapytano o to, czy możliwe będzie organizowanie koncertów plenerowych (np. na stadionach) i innych dużych wydarzeń kulturalnych odpowiedział:

Od 15 maja dopuszczamy możliwość organizacji wydarzeń kulturalnych na świeżym powietrzu, oczywiście w reżimie sanitarnym. Te imprezy muszą się wpisywać w zasady, które przedstawiliśmy dla sektora kultury. W sprawie tego, jak sytuacja będzie wyglądać w wakacje, gdy tych wydarzeń jest więcej, zostawiamy sobie przestrzeń do podjęcia decyzji.

29 maja maja otworzone zostają wszystkie kryte obiekty sportowe, w tym baseny, siłownie kluby fitness i solaria. Również z 50-procentowym obłożeniem.

Sprawdźcie, na jakie koncerty będzie można się wybrać bo zluzowaniu obostrzeń


Idę w Tango. Chodź z nami i naszą aplikacją

Dzięki aplikacji Tango masz natychmiastowy dostęp do najciekawszych wydarzeń w swoim mieście. Bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami, dzięki systemowi rekomendacji bazującemu na Twoim osobistym guście muzycznym.

Aplikacja do pobrania za darmo w sklepach Google Play i Apple Store.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →