Irlandia – rusza program wsparcia dla klubów, który chętnie zobaczylibyśmy w Polsce

Fot. Unplash
News
Plany ogłoszone przez irlandzki rząd obejmują powołanie specjalistycznych doradców dla sześciu miast, wydłużenie godzin otwarcia obiektów kulturalnych oraz serię imprez pilotażowych na dużą skalę. Wszystko to ma pomóc w urozmaiceniu oferty skierowanej dla publiczności.

Pomoc sektorowi kultury w zasadzie nie ustaje w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Poznaliśmy właśnie kolejne pomysły rządzących na poprawę sytuacji klubów nocnych.    

Irlandia pomoże swoim klubom nocnym

Plany ogłoszone przez irlandzki rząd obejmują powołanie specjalistycznych doradców dla sześciu miast, wydłużenie godzin otwarcia obiektów kulturalnych oraz serię imprez pilotażowych na dużą skalę. Wszystko to ma pomóc w urozmaiceniu oferty skierowanej dla publiczności.

Obecnie trwa proces wyboru sześciu miast, które skorzystają z programu. W każdym z nich zostanie powołany specjalny doradca. Stowarzyszenie Menedżerów Miast i Powiatów (CCMA) ogłosiło zaproszenie dla lokalnych władz do składania wniosków. Mają na to czas do 24 czerwca. Oprócz powołania doradców Catherine Martin, Minister Turystyki, Kultury, Sztuki, Sportu i Mediów, zatwierdziła fundusze na wsparcie nocnego otwarcia Narodowych Instytucji Kultury w okresie letnim i jesiennym. Chodzi o to, by nie tylko umożliwić zwiedzającym dostęp do normalnych godzinach otwarcia, ale także poszerzyć i urozmaicić ofertę wydarzeń i przedstawień, a co za tym idzie – przyciągnąć większą publiczność.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Irlandzkie kluby nie przetrwają bez wsparcia rządu
Fot. Alexander Popov/Unsplash

Nowa, bardziej zróżnicowana oferta

Galeria Sztuki Crawford w Cork City potwierdziła już nową serię zwiedzania w czwartkowe wieczory do godz. 20:00. Narodowe Muzeum Irlandii (NMI) w Dublinie również wydłuża godziny pracy zarówno w NMI Decorative Arts and History w Collins Barracks, jak i w NMI Archaeology przy Kildare Street. Ponadto NMI i Irish Museum of Modern Art zostały wyznaczone jako dwa miejsca, w których odbędą się pilotażowe imprezy na dużą skalę, mające na celu wypróbowanie „nowej i bardziej zróżnicowanej oferty w godzinach nocnych”.

Funkcjonowanie doradców w sześciu miastach pilotażowych będzie znaczącym krokiem w kierunku zapewnienia tętniącej życiem i, co ważne, bardziej zrównoważonej kultury nocnej dla wszystkich naszych obywateli. Wybór tych miast pilotażowych jest ważnym etapem tego procesu i chciałbym podziękować CCMA i władzom lokalnym za ich przewodnictwo i wsparcie w tym procesie.

– powiedział minister Martin w oświadczeniu

Kroki Irlandii odzwierciedlają ciągłą potrzebę pomocy zarówno w sektorze kultury, jak i życia nocnego po długim okresie zamknięcia lokali w wyniku pandemii, która od tego czasu ustąpiła miejsca spirali kryzysu związanego z kosztami utrzymania. Sytuacja ekonomiczna doprowadziła już do tego, że brytyjskie lokale odnotowały 30% wzrost kosztów ogólnych.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →