TOP 10 basowych setów z Tomorrowland – DJ Snake, Jauz, Netsky i inni

Felieton
Tomorrowland 2019

Tomorrowland z roku na rok staje się wydarzeniem coraz bardziej otwartym na elektroniczną (i nie tylko) różnorodność. Kanał festiwalu na YouTube z każdą edycją jest zasypywany dziesiątkami pełnych występów DJ'ów, których część to przedstawiciele muzyki basowej - DJ Snake, Jauz, Yellow Claw czy Marshmello.

Historia Tomorrowland w pigułce

Tomorrowland to belgijski festiwal odbywający się nieprzerwanie od roku 2005 do 2019 roku, uchodzący za jedno z najlepszych masowych wydarzeń elektronicznych na świecie.

W latach 2015 i 2019 Tomorrowland został wybrany najlepszym festiwalem na świecie według magazynu DJ Magazine, a między 2012 i 2016 pięciokrotnie zgarnął tytuł najlepszego muzycznego wydarzenia, przyznawanego przez International Dance Music Awards.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Rekordowa edycja pod względem publiczności miała miejsce 7 lat temu, kiedy to belgijskie Boom odwiedziło jednego weekendu 360 tysięcy osób. Od roku 2015 organizatorzy Tomorrowland dopuszczają do sprzedaży między 180 do 220 tysięcy biletów na dany weekend (od 2017 festiwal odbywa się w dwa weekendy lipca), których wyprzedanie zajmuje około 60 minut!

 Tomorrowland na YouTube

To co rozpoczęło się ponad 15 lat temu jako letni festiwal, aktualnie jest poważną i prężnie rozwijającą się marką, odpowiadającą nie tylko za produkcje jednego wydarzenia w roku.

Tomorrowland z biegiem lat poszerzał spektrum swojej działalności, która obecnie obejmuje coroczną koncertową serię Garden of Madness odbywającą się m.in. w klubie Ushuaïa na Ibizie, całodobowe radio – World Word Radio, markę odzieżową TML by Tomorrowland, czy ogólnoświatową fundację Tomorrowland Foundation.

Tomorrowland One World Radio świętuje drugie urodziny wspólnie z Arminem Van Buurenem, Afrojackiem i Tiesto

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o oficjalnym kanale na YouTube założonym 1 lipca 2011, który w ciągu 10 lat wygenerował ponad półtora miliarda odtworzeń swoich filmów i blisko 10 milionów subskrypcji. Od 2012 na youtube’owym kanale pojawiają się – z reguły – pełne live sety z poszczególnych edycji festiwalu, gdzie rekordzistą jest Tomorrowland 2017 z dokładnie 161 materiałami video!

Muzyka basowa na Tomorrowland

Od kilku lat można było zauważyć pewną zależność, dotyczącą zwiększającej się gatunkowości muzycznej wraz z każdym nadchodzącym festiwalem. Muzyka basowa wkradła się do mainstreamu w okolicach roku 2012 i to właśnie wtedy na głównej scenie belgijskiej edycji wystąpił Skrillex.

Tomorrowland odbywał się nie tylko w Europie, ale również w Stanach Zjednoczonych czy Brazylii. TomorrowWorld, czyli edycja amerykańska, miał miejsce 3-krotnie i podczas każdego festiwalu line-upowymi filarami byli artyści powiązani w mniejszy lub większym stopniu z muzyką basową. Teraz ekspansja marki obejmuje Francję, gdzie w 2019 odbył się debiutancki Tomorrowland Winter.

Bardzo zauważalny wzrost basowych bookingów podczas belgijskiego festiwalu nastąpił w 2017 roku, kiedy to wystąpili m.in. Marshmello, Slushii, Yellow Claw, Jauz, Alison Wonderland, Getter, Netsky, Moksi, Pegboard Nerds, Seven Lions, San Holo, Ceqeaux, Camo & Krooked, Dimension, Murdock, Flux Pavilion i inni. Podczas dwóch festiwalowych weekendów swoje sceny miało Barong Family, Netsky & Friends, czy Dim Mak.

76 dropów w 17 minut? Yellow Claw udowadniają, że się da!

Dubstepowy Tomorrowland 2018

Podobnie sytuacja wyglądała rok później, kiedy to wśród gospodarzy scen znaleźli się Monstercat, RAMPAGE i ponownie holenderskie Barong Family.

Dzięki tym promotorsko-labelowym kolaboracjom, na Tomorrowland 2018 wystąpili, nie wspominając o części artystów wymienionych wcześniej, Barely Alive, Virtual Riot, Phaseone, Dirtyphonics, Pendulum, SASASAS, Fox StevensonNGHTMRE, Kayzo, Dion Timmer, SLANDER, Tokyo Machine, Ookay, czy REZZ.

Trzy lata temu na głównej scenie festiwalu po raz pierwszy wystąpiła Alison Wonderland, której set nie mógł nie znaleźć się w naszym basowym TOP 10 w historii Tomorrowland.

Shaq’s Fun House – Tomorrowland 2019

Ostatnia przedpandemiczna odsłona Tomorrowland dała nam powrót Netsky’ego, jako stage hosta i dołożyła Shaq’s Fun House, gdzie powstało słynne video, na którym Shaquille O’Neal spędza najlepszy czas swojego życia w tłumie podczas seta Modestep.

Za sprawą Tomorrowland 2019, do Europy nareszcie przyleciało Gud Vibrations trio NGHTMRE & Slander i w końcu dostaliśmy trochę brytyjskiego bassline za sprawą Holy Goofa, którego set również znalazł się w naszej najlepszej basowej dziesiątce.

TOP 10 basowych setów z Tomorrowland

Tworząc listę najlepszych basowych setów z Tomorrowland, ograniczyliśmy się do wyboru setów wyłącznie spośród tych udostępnionych na oficjalnym kanale festiwalu, które obejmują lata 2017, 2018 i 2019.

Z roku 2019 są to dwa występy – DJ Snake (Weekend 2) i Holy Goof. Z edycji mającej miejsce rok wcześniej wyróżniliśmy Netsky’ego, Jauza, Slushii’ego oraz Alison Wonderland. Jeżeli chodzi o rok 2017 nie sposób wspomnieć o dwóch drum & bassowych występach Murdock’a i Dimension, które dopełniają Marshmello i duet Yellow Claw. Wszystkie sety znajdziecie poniżej i życzmy 10-godzinnej przepełnionej basowymi dropami przyjemności!

Tomorrowland 2019

DJ Snake

Holy Goof

Tomorrowland 2018

Netsky

Jauz

Alison Wonderland

 

Tomorrowland 2017

Yellow Claw

Marshmello

Murdock

Dimension

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →