Salon Ambientu poleci balonem w szczytnym celu. Kreatywność Up To Date to level inny niż wszystkie

Fot. Materiały prasowe
salon ambientu, up to date

Jak daleko sięga pomysłowość Jędrzeja Dondziło i ekipy Up to Date trudno ocenić. Jedno jest natomiast pewne – po Salonach Ambientu w klubach, plenerze, na dywanach i w Pałacach kolej na pierwszy w historii ambient wysoko nad ziemią. „Jeszcze nie dotarło do mnie, że będę grał seta w balonie, ale to się dzieje naprawdę" – oznajmił Dtekk, po czym zdradził szczegóły charytatywnego wydarzenia wspierającego Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Świeżość pośród nudy

Nietrudno zauważyć, że nasze rodzime podwórko opiera się na wydarzeniach powtarzalnych. Tylko pod innymi nazwami. Widoczny gołym okiem jest brak świeżości. Każdy kolejny pomysł jest kalką poprzedniego. Kiedy projekt pokroju Cercle zaprasza do występu polską pianistkę Hanię Rani, my prześcigamy się w organizacji kolejnych festiwali i imprez budowanych bez ładu i składu (nie mówiąc o jakiejkolwiek wartości dodanej). Pewnie kiedyś na ten temat powstanie osoby artykuł, lecz nie tym razem. Teraz kolej na nas. Na „polskie Cercle”, choć w innym, o wiele lepszym wydaniu. Charytatywnym.

Zachowując wszelkie proporcje, mamy właśnie do czynienia z wydarzeniem bez precedensu. Nie tylko na ziemi podlaskiej. Pierwszy Latający Salon Ambientu to unikalne na skalę ogólnoświatową wydarzenie będące świętem dla wielbicieli ambientu i wszystkich chętnych wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Cudowne krajobrazy i malownicze rozlewiska Narwi lub Puszczy Knyszyńskiej dopełnią się dzięki niecodziennej współpracy Up To Date z firmą Electrum, w ramach nowej akcji #dontworrybeyourself. Cel jest jeden, ale konkretny – zebrać jak najwięcej pieniędzy dla krzywdzonej młodzieży. Jak możemy wyczytać z notki prasowej:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Trafiają tam młode osoby w bardzo trudnym momencie swojego życia. Po doświadczeniu wykorzystywania seksualnego, przemocy lub będące w trakcie procedur sądowych. Podopieczni Fundacji uzyskują kompleksową, interdyscyplinarną i profesjonalną pomoc, która pozwala im uporać się z traumą i odnaleźć na nowo w świecie.

up to date, salon ambientu, balon
Fot. Materiały prasowe

Dtekk i latający kosz

Jeszcze nigdy w historii ambient i natura nie były ze sobą tak blisko jak teraz. Co prawda odbyły się edycje Nadrzeczne w Wasilkowie w otoczeniu przyjemnie szumiącej wody, jednak to dopiero Pierwszy Latający Salon Ambientu oddaje w pełni potencjał podlaskich krajobrazów. Bez poduch i dywanów, za to z kosmicznymi wrażeniami będącymi kontynuacją odmalowanego muralu na Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Latający kosz wielkiego balonu uniesie się dziewiątego sierpnia za sprawą ambientowego seta „one and only” Dtekka, twórcy serii Salonów Ambientu i współtwórcy Up To Date Festival:

Cudowne krajobrazy, które miałem szczęście móc oglądać podczas testowego lotu, w połączeniu ze specjalnie dobranym, kojącym ambiencikiem, są warte każdej kasy, zaręczam! W koszu balonu zmieści się jeszcze 10 osób, które będą miały możliwość skorzystać z tych wrażeń, a jednocześnie, za przeciętną cenę „komercyjnego” lotu balonem dołożyć cegiełkę do pomocy dzieciom. Ale to nie wszystko!  

up to date, salon ambientu, balon
Fot. Krzysztof Karpiński

Cały lot (video i audio) zostanie zarejestrowany i transmitowany na kanałach social media Up To Date. Na samym locie balonem cała akcja się jednak nie kończy. Chcąc wesprzeć akcję, na sprzedaż zostały wystawione również uptudejtowe rzeczy w postaci full karnetu na Up To Date Festival 2022 (których nie ma już w sprzedaży), tegorocznej koszulki festiwalowej czy wspaniałej wycieczki rowerowej po Podlasiu w towarzystwie przewodnika! Pieniądze będą zbierane od dzisiaj tj. dwunastego lipca przez kolejne 86 dni. Finałem zbiórki będzie publikacja filmu z zarejestrowanego lotu. Po więcej informacji i szczegółowy opis zbiórki odsyłamy na stronę Zrzutka.pl.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →