PREMIERA: VTSS – „Projections” EP

News

Martyna Maja się nie zatrzymuje! Dziś legendarna wytwórnia Ninja Tune wydała nowe-mini wydawnictwo polskiej producentki i didżejki. Jest futurystycznie i eksperymentalnie - sprawdźcie sami!

Nowe oblicze Martyny

Mówią – „nie oceniaj płyty po okładce”! Choć może się wydać, że będziemy mieć do czynienia z czymś relaksacyjnym, tak Martyna Maja na swoim nowym krążku nie wrzuca nas do wody pod alpejskim wodospadem, ale do tunelu, który choć betonowy i zimny, dynamicznie zmienia swoje struktury i wprowadza nowe barwy – zaskakuje i wciąga jak stara, rozbudowana, dobra gra na konsoli. Brzmienie kawałków zawartych na Projections nawiązuje do klasyki IDM lat 90. W detalach znajdziemy mnóstwo inspiracji i podobieństw do największych artystów tej sceny.

EP-ka została wydana przez uznaną wytwórnię Ninja Tune, która kojarzona jest przede wszystkim z brzmienia oscylującego wokół dubu, downtempo, eksperymentalnej elektroniki, generalnie weselszych i bardziej chilloutowych melodii. Gdybym nie wiedział, że Projections jest płytą wydaną przez oficynę, która wylansowała takich artystów jak The Bug, Amon Tobin czy Bonobo, to pomyślałbym, że wydawnictwo VTSS pochodzi z… Warp Records, ponieważ jej kawałki zdecydowanie bardziej przypominają mi dokonania „warpowców” – chapeau bas!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

VTSS – Duch w maszynie

Otwierające mini-wydawnictwo The need to avoid przywodzi mi na myśl szaleńczo połamane brzmienie venetian snares z EP-ki Fool the detector. Z kolei Trust me brzmi niczym Autechre z surową wschodnią melodią. Wypuszczony już wcześniej singiel For your safety przypomina mi dokonania elektroniczno-shoegaze’owego projektu Sweet Trip – breakbeat zmieszany z glitchem oraz delikatnymi klawiszami i kolejno pojawia się czysta zabawa maszynkami perkusyjnymi, jak u chłopaków z Mouse on Mars. Live laugh leave, Propaganda of success oraz Why we don’t deserve nice things to futuryzm w czystej postaci.

Projections to ambitna propozycja, będąca w stanie zadowolić wymagających melomanów, którym brakuje na rynku brzmień ze złotych czasów artystycznego techno. Widać, że Martyna aktywnie poszukuje nowych pomysłów na własną muzykę, jednocześnie nawiązując do klasyki gatunku.

VTSS – ProjectionsPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →