VTSS na mini-wydawnictwie Wheez-ie’ego

VTSS Facebook
News

Na początek roku polska producentka VTSS znalazła się na EP-ce prezentującej remiksy utworów z Horizons amerykańskiego producenta Matta Mauldina, tworzącego pod aliasem Wheez-ie. Od dzisiaj możecie posłuchać tego mini-wydawnictwa. Sprawdźcie!

Zamknijcie drzwi!

Horizons Remixed gromadzi artystów, którzy podzielają pojedyncze, nawiązujące do lat 90., rave’owe wizje amerykańskiego producenta Wheez-ie’ego. Poza remiksem VTSS znajdziemy również interpretacje Tima Reapera, DJ-a Stingray’a 313, Aurę T-09 i Cardopushera.

Nowy kawałek Martyny to surowa, industrialna interpretacja utworu Shut The Door

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Z kolei londyński producent Tim Reaper przerabia tytułowy utwór Horizons – breakbeatowy utwór z kinowymi i gotyckimi tonami. Artysta przełamał melancholijne syntezatory oryginalnego utworu, z elementami jungle.

Pochodzący z Detroit DJ Stingray 313 przenosi oryginalny techno Anon do industrialnego electro cięcia, podczas gdy Aura T-09 i Cardopusher remiksują transową melodię Pressure z żeńskim wokalem, breakbeatem oraz syntezatorem – kawałek stanowi dość unikalne połączenie elementów which house’u wraz z breakcore’em, co może się kojarzyć z twórczością venetian snares.

Remiksy Horizons Wheez-ie’ego są już dostępne w wersji cyfrowej oraz na winylu na stronie wytwórni Evar Records.

Wheez-ie – wiele inspiracji

Styl pochodzącego z Houston didżeja i producenta jest grzmiący i szybki. Wheez-ie zwraca się ku eksperymentowaniu, aby znaleźć swój głos – w swojej twórczości miesza inspiracje od jungli, hardcore, po techno, testując własne ograniczenia jako producenta, co skutkuje utworami, które są równie dopracowane, co nieprzewidywalne. Powołując się na swoją pasję do poznawania historii muzyki tanecznej i różnych niuansów stojących za skojarzoną z nią socjologią.

Wheez-ie – wiele inspiracji
źródło: Beatport

Wheez-ie znajduje inspirację u tych, którzy pomogli ukształtować poszczególne sceny muzyczne i techniki produkcji, dając możliwość wywarcia wpływu i głębszego rezonansu. Amerykanin był uczestnikiem Red Bull Music Academy. Wheez-ie pozostaje tak samo urzeczony swoim rzemiosłem dzisiaj, tak jak na początku kariery ponad dziesięć lat temu. Przykładem mogą być jego zręczne sety DJ-skie, różnorodna produkcja i artyści, z którymi współpracuje, pomagając mu zdobyć reputację muzyka oddanego rozwojowi sceny.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →