Świetny remiks Daniela Avery’ego

fot. Daniel Avery & Rolo Tomassi
News
AVERY ROLO

Brytyjska grupa Rolo Tomassi wrzuciła do sieci kawałek Closer w interpretacji jednego z naszych ulubionych producentów i didżejów wyspiarskiej sceny techno, Daniela Avery'ego. Kawałek jest świetny - posłuchajcie sami!

Daniel Avery lubi shoegaze’y

Tego lata Rolo Tomassi opublikuje miniwydawnictwo z remiksami. Closer (The Edits) będzie, jak sama nazwa wskazuje, zawierać przeróbki singla Closer pochodzącego z najnowszego albumu grupy z angielskiego Sheffield, Where Myth Becomes Memory. Kawałek wziął na warsztat uznany angielski producent i didżej Daniel Avery, któremu bardzo blisko do brzmień gitarowych, a w szczególności drone’owych, hałaśliwych, atmosferycznych tekstur dźwiękowych. W przeszłości Avery często sięgał po takie środki w swojej twórczości. W rozmowie z NME przyznał, że muzyka legendarnej irlandzkiej shoegaze’owa grupy My Bloody Valentine zmieniła jego życie:

Pierwszy raz, kiedy usłyszałem Loveless, było to odkrywcze doświadczenie. Uderzyło mnie to na głębszym poziomie niż wszystko, co wcześniej słyszałem, i chciałem wiedzieć o tym wszystko. To poruszyło coś we mnie, aby spróbować stworzyć własną muzykę, zamiast po prostu miksować. Musiałem mieć jakieś piętnaście lub szesnaście lat, kiedy pierwszy raz to usłyszałem. W tym momencie był to klasyk, ale kiedy po raz pierwszy go usłyszałem, był dla mnie zupełnie nowy. Słuchając tego, czuję się, jakbym został wrzucony w sam środek snu – są tu elementy znajome, ale większość dźwięków jest zupełnie obcych. Mówiąc to, ma w sobie „pocieszające ciepło”, które jest w stanie osiągnąć bardzo niewiele płyt. Ten album porusza mnie tak samo dzisiaj, jak wtedy gdy go odkryłem.

– powiedział Avery w rozmowie z NME

My Bloody Valentine – Only Shallow [pierwszy kawałek z płyty Loveless]

Closer w wykonaniu Avery’ego jest fantastyczny. Sam zespół Rolo Tomassi nie kryje zadowolenia z efektów współpracy z popularną personą wyspiarskiego clubbingu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wspaniale było mieć okazję, by taki artysta jak Daniel Avery wyprodukował tę edycję utworu. Jesteśmy wielkimi fanami jego twórczości, więc skorzystaliśmy z okazji, aby stworzył nam remiks. […] Super jest słyszeć, jak inni artyści biorą elementy z naszych kawałków i tworzą coś zupełnie nowego.

– napisał zespół Rolo Tomassi

Rolo Tomassi – Closer (Daniel Avery Edit)

Zobacz także: Drugi sezon Munocastu – czas, start! A_GIM: „Autorytety muzyczne zastąpił Spotify”

Poza kawałkiem Daniela Avery’ego na EP-ce znajdą się remiksy od ATTLAS, Ki Oni i Luke’a Elliotta. Premiera wydawnictwa 6 sierpnia.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →