Po szczycie epidemii Covid-19 branża klubowa we Włoszech wraca do życia

Fot. Cocoricò
News
włochy

Po prawie dwóch latach lockdownu spowodowanego pandemią Covid-19, życie klubowe we Włoszech powróci tylko w częściowej formie. Taką decyzję podjął Komitet Naukowo-Techniczny (CTS). Oficjalne rozpoczęcie sezonu klubowego nie jest jeszcze przewidziane na konkretną datę, ponieważ musi ona zostać potwierdzona przez włoski rząd.

Covid-19 wciąż ma moc

beppe sala

Fot. Italy 24 News

Burmistrz Milanu, Beppe Sala, potwierdził, że droga dla branży otworzy się szybko, jednak z zachowaniem pewnych zasad (małe obłożenie i wymóg sprawdzania paszportu covidowego przy wejściu bądź wyniku badania na obecność wirusa albo kartę ozdrowieńca).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czy włoskie kluby mają jednak, z czego się cieszyć? Na imprezy halowe przewidziana jest zaledwie 35-procentowa przepustowość, w wypadku imprez outdoorowych 50%. CTS w swoim oświadczeniu dodał jeszcze, że imprezy klubowe są największą wylęgarnią Covid-19 i zaapelował do społeczeństwa o zachowanie umiaru w prowadzeniu życiu nocnego.

Kluby we Włoszech otwierają się ponownie

Fot. Sky News

Przewodniczący Unii Handlowej Klubów Nocnych Maurizio Pasca, skomentował decyzję CTS następująco: „warunki są niekorzystne i wpłyną znacząco na koszta”.

CTS ma jednak nadzieję, że jeśli odmrożenie branży eventowej przyniesie pozytywne rezultaty, przepustowość wzrośnie od 80% dla imprez halowych i 100% dla outdoorowych. Warto zauważyć, że od dzisiaj kina we Włoszech mają już 100% przepustowości, eventy sportowe takie jak mecze mogą przy zamknięciu mieć 60% i 75% na zewnątrz. Kluby dostały najmniej.

Masz paszport covidowy? Możesz jechać do Włoch!

Obecnie granice Włoch są otwarte dla większości europejskich obywateli. Przy wjeździe należy okazać Green Pass. Włochy są dość restrykcyjne, jeśli chodzi o wpuszczanie osób choćby z Brazylii, Indii, Bangladeszu i Sri Lanki, gdzie epidemia Covid-19 szalała. Muszą one posiadać specjalne pozwolenie.

Włochy niezwykle ucierpiały na skutek pandemii. Turystyka była olbrzymim, zasilającym ekonomicznie państwo sektorem. Wraz z pandemią padła cała branża. Ten piękny, słoneczny kraj miał też jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności w Europie.

Nina Kraviz x Club Clorophilla we Włoszech

Club Mega na wyspie Stromboli

Warto wspomnieć o miejscach, które przed pandemią były mocnymi graczami na scenie klubowej. Taką przestrzenią był na przykład Club Mega na wyspie Stromboli. Żeby się tam dostać, trzeba płynąć łodzią aż dwie godziny. Miejsce rozsławił między innymi Roberto Rossellini filmem Stromboli, ziemia Boga oraz serbska artystka Marina Abramović, która mieszkała na wyspie przez blisko 5 lat. Na przestrzeni lat klub organizował legendarne imprezy oraz kuratorował wydarzeniom kulturalnym takim jak Volcano Extravaganza.

Volcano Extravaganza

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →