Kluby proszą o pomoc. Przyszłość clubbingu w naszych rękach

Artykuł
Wielka Brytania luzuje obostrzenia

Epidemia koronawirusa to najcięższy czas w historii branży rozrywkowej. W obliczu ostatnich wydarzeń, dalsza działalność wielu spośród polskich klubów stoi pod znakiem zapytania. W tym niezwykle trudnym czasie każdy z nas może zadbać o przyszłość nadwiślańskiego clubbingu i dorzucić swoją cegiełkę.

Polski clubbing zagrożony przez pandemię koronawirusa

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak trudne jest prowadzenie przedsiębiorstwa w ostatnich tygodniach. COVID-19 skutecznie sparaliżował pracę wielu gałęzi gospodarki. W tym tej, która najbliższa jest naszej redakcji – branży rozrywkowej. Z powodu epidemii odwołane zostały wszystkie imprezy zaplanowane na najbliższe miesiące. Bez środków do życia pozostali m.in. artyści, bookerzy oraz kluby. I to te ostatnie proszą nas właśnie o pomoc.

Utrzymanie klubu wiąże się z szeregiem kosztów. Należy opłacić czynsz, pracowników, często raty kredytów zaciągniętych na prowadzenie działalności i wiele innych wydatków, z których większość z nas może sobie nie zdawać sprawy. Jak łatwo się domyślić, brak imprez implikuje brak dochodów dla naszych ulubionych lokali. Wiele z nich pozostało bez środków na dalsze funkcjonowanie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

I tutaj pomóc może każdy z nas. Proszę, odstawmy na bok dyskusję o sensowności niesienia wsparcia klubom, gdyż jestem przekonany, że każdy grosz dorzucony na ich ratowanie może przynieść w dalszej perspektywie wiele dobrego. Pamiętajmy, że wpłacając fundusze na klub wspomagamy nie tylko atmosferę i miejsce, ale też ludzi, którzy od lat współtworzą dla nas ukochaną kulturę. Ludzi, którzy dostarczyli nam godzin niezapomnianych przeżyć na parkiecie i pozwolili uciec od codzienności w beztroską krainę dźwięków.

Branża eventowa zagrożona #razemtańczymyrazemwalczymy

Redakcja Muno.pl w imieniu swoim oraz przedstawicieli i przedstawicielek polskiej branży kulturalno-rozrywkowej wystosowała petycję do polskiego rządu ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej.

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej
#razemtańczymyrazemwalczymy

Polskie kluby uruchamiają zbiórki

Poniżej przedstawiamy kilka zbiórek lokali, do których wspierania serdecznie zachęcamy. Miejsca te na przestrzeni lat przyczyniły się do tworzenia niezwykłego zjawiska, jakim jest polska kultura klubowa.

Pomóż i wesprzyj kluby w Warszawie

Klub Jasna 1, Warszawa

Jasna 1 potrzebuje naszej pomocy. Klub mieszczący się w centrum Warszawy znany ze swoich doskonałych rezydentów i imprez, które na stałe zapiszą się na kartach polskiego clubbingu.  Lokal niejednokrotnie uczestniczył w zbiórkach i akcjach charytatywnych.

Dzisiaj Włosi, a za nimi Polacy tańczą wesoło na balkonach, radząc sobie jakoś w tym szalonym czasie, spowodowanym…

Opublikowany przez Jasna 1 Środa, 18 marca 2020

Klub Smolna, Warszawa

Smolna to lokal, którego nie trzeba przedstawiać naszym czytelnikom. Jeden z najważniejszych ośrodków kultury klubowej w Polsce potrzebuje Waszej pomocy. Sprawmy by serce warszawy mogło wciąż tętnić elektroniką.

Smolna to nie tylko klub, to przede wszystkim ludzie, którzy każdego dnia przygotowują to miejsce na Wasze przyjście….

Opublikowany przez Smolna Piątek, 27 marca 2020

Klub Luzztro, Warszawa

W dobie pandemii Waszej pomocy potrzebuje również warszawski klub Luzztro. Jeden z najstarszych, jeśli nie najstarszy, z klubów w Polsce prosi swoich fanów o pieniądze, które pozwolą mu dalej funkcjonować.

 

Rodzinna Luzztrzana zrzutka!
https://zrzutka.pl/jny73x

„Przez ostatnie lata stołeczna scena muzyczna ulegała bardzo…

Opublikowany przez Luzztro Czwartek, 2 kwietnia 2020

Pomóż i wesprzyj kluby w Poznaniu

Klub Schron, Poznań

Poznański Schron postanowił podejść do zbiórki na opłacenie kosztów funkcjonowania lokalu w odrobinę odmienny sposób. Ekipa z Kościuszki 68 postanowiła dać Wam to co w klubie najważniejsze – muzykę. Efektem jest składanka, na której znajdziemy ponad 50 utworów w wykonianiu czołowych przedstawicieli sceny elektronicznej, debiutantów i ludzi związanych z klubem. Prawdziwa bomba! Wszystkie dochody z jej sprzedaży przeznaczone będą na przetrwanie klubu.

Uruchamiamy naszą akcję pomocy dla klubu Schron!
Chcieliśmy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy chcą pomóc i dlatego…

Opublikowany przez Schron Sobota, 4 kwietnia 2020

Klub HOUSE Szkolna, Poznań

HOUSE Szkolna to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Poznaniu. Lokal, w którym kultura klubowa w płynny sposób przenika się z domową atmosferą podbił serca poznaniaków. Dziś ekipa prosi o pomoc, by domowe drzwi mogły stać dla Was otworem gdy opadnie kurz epidemii.

Domownicy🏠 Z bólem musimy przyznać, że HOUSE Szkolna potrzebuje wsparcia swych domowników. Staraliśmy się by przez ponad…

Opublikowany przez HOUSE Szkolna Poniedziałek, 30 marca 2020

Pomóż i wesprzyj kluby w Trójmieście

Klub Protokultura, Gdańsk

Gdańska Protokultura to miejsce, które bliskie jest sercom wielu miłośników muzyki elektronicznej. Oprócz zbiórki zachęcamy do kupowania przedmiotów wystawionych na kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na ratowanie lokalu.

Kochani,
Przypominamy o trwającym kiermaszu na rzecz ratowania Proto.
Możecie na nim kupić między innymi karty klubowe,…

Opublikowany przez Protokultura – Klub Sztuki Alternatywnej Piątek, 3 kwietnia 2020

Klub Sfinks700, Sopot

Sopocki klub Sfinks700 to jeden z najjaśniejszych punktów na naszym klubowym firmamencie. Dekady imprez, tysiące artystów, kawał historii polskiego clubbingu. Dziś Sfinks700 potrzebuje Waszego wsparcia, by móc dalej tworzyć w swoich murach historię.

Liczymy na Was. Bez sfinksowej rodziny Sfinks700 to tylko nagie ściany, puste sale i głucha cisza. Liczymy na to, że…

Opublikowany przez Sfinks700 Wtorek, 7 kwietnia 2020

Klub Ziemia, Gdańsk

Gdańska Ziemia prosi o Wasze wsparcie. Dla osób decydujących się na wsparcie klubu, przewidziane zostały unikatowe suweniry. Więcej o wydarzeniu przeczytacie tutaj.

Drodzy Ziemianie, w końcu i na nas przyszedł czas. Zdajemy sobie sprawę jak cieżko jest każdemu z nas, dlatego…

Opublikowany przez Ziemia Niedziela, 29 marca 2020

Pomóż i wesprzyj kluby we Wrocławiu

Klub Transformator, Wrocław

Transformator podczas 2 lat swojego funkcjonowania skradł serca zastępów mieszkańców Wrocławia. Dziś, by przetrwać, potrzebują wsparcia. Więcej o całej akcji możecie przeczytać tutaj.

Pomóż Transformatorowi przetrwać kwarantannę -> zrzutka.pl/z/savetfr Kluby należą do jednych z pierwszych ofiar…

Opublikowany przez Transformator Środa, 18 marca 2020

Pomóż i wesprzyj kluby w Krakowie

Klub Szpitalna 1, Kraków

Szpitalna 1 to klub, który od 4 lat organizuje niepowtarzalne imprezy w samym sercu Krakowa. On również postanowił poprosić o pomoc. Lokal poszczycić się może niezwykle ciekawymi line-upami. Aby tak zostało, potrzebuje Was i Waszej pomocy, żeby mógł dalej funkcjonować.

Kochani, nigdy nie jest łatwo prosić o pomoc, ale bez Was nie damy rady. Szpitalna 1 to od ponad 4 lat miejsce na…

Opublikowany przez Szpitalna 1 Niedziela, 29 marca 2020


Polska branża kulturalno-rozrywkowa zagrożona #razemtańczymyrazemwalczymy

Redakcja Muno.pl w imieniu swoim oraz przedstawicieli i przedstawicielek polskiej branży kulturalno-rozrywkowej wystosowała petycję do polskiego rządu ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej.

Petycja ws. rządowego wsparcia branży kulturalno-rozrywkowej
#razemtańczymyrazemwalczymyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →