Branża koncertowa we Włoszech rusza w połowie czerwca

679
News

Choć może brzmieć to dosyć zaskakująco, Włosi odmrażają branżę koncertową. Liczby uczestników dopuszczonych przez najnowsze normy może nie powalają, ale pozwalają myśleć nad organizacją imprez.

Włosi ponownie pierwsi w szeregu

Włochy jeszcze do niedawna były pierwszym państwem jeśli chodzi ilość zachorowań na COVID-19 w Europie. Sytuacja była dramatyczna i niezwykle poważna ze względu na miażdżące statystyki. Dziś z Półwyspu Apenińskiego dochodzą nas nowiny, które napawają bardzo dużą dozą optymizmu. Już niedługo ruszają tam koncerty i to na skalę większą niż w innych państwach Starego Kontynentu.

Świat powoli budzi się do życia po miesiącach restrykcyjnej kwarantanny. Odmrażanie gospodarki to niezwykle misterny proces, w którym należy odpowiednio dobierać posunięcia do panujących warunków. Zwłaszcza, jeśli chodzi o powrót do życia publicznego, którego nieodłączną częścią są imprezy masowe. W ostatnich dniach dociera do nas coraz więcej informacji, jak wyglądać będzie nowa rzeczywistość.

Muzyka powraca powoli w niektórych rejonach USA, w Holandii od 1 czerwca będziemy mogli uczestniczyć w wydarzeniach do 30 osób, w Belgii dozwolone będą małe wydarzenia na świeżym powietrzu, a w Hiszpanii muzyką na żywo rozkoszować się będzie mogło od 50 do 400 osób. Włosi idą jednak krok dalej!

Włochy: od 200 do 1000 osób na wydarzeniu muzycznym

Najnowsze normy, które wejdą w życie 15 czerwca dopuszczają możliwość uczestnictwa do 200 osób w wydarzeniach odbywających się w zamkniętej przestrzeni i do 1000 w wydarzeniach plenerowych. Są jednak pewne haczyki…

Przede wszystkim każdy z uczestników musi mieć uprzednio przygotowane miejsce siedzące. Tak, dobrze czytacie, we Włoszech jeszcze nie potańczymy. Co więcej, należy zachować metr odległości pomiędzy każdym z siedzisk. Na wejściu uczestnikom wydarzenia sprawdzana będzie temperatura (co nawiasem mówiąc nie jest najbardziej miarodajną metodą wykrywania dolegliwości, a wręcz może naruszać naszą intymność). Płatności gotówkowe ograniczone zostaną do minimum. A, no i nie ma mowy o jedzeniu i piciu.

Choć sytuacja nie jest kolorowa, stwarza już pewne perspektywy. Koncerty, chociażby pod gołym niebem, z liczbą uczestników wynoszącą kilkaset osób stwarzają już możliwości organizowania tego typu wydarzeń. Miejmy nadzieję, że już niedługo będziemy donosić o kolejnych rozluźnieniach.

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.