Skrawek normalności w czasie wojny. Kijowski klub Closer startuje z niedzielnymi imprezami

via YouTube
News
Closer

Nie ma na Ukrainie ważniejszego obiektu związanego z muzyką elektroniczną niż kijowski Closer. Legendarny klub rozpoczyna organizację niedzielnych imprez, aby zebrać fundusze po niedawnym pożarze wewnątrz klubu. Sprawdź szczegóły.

Closer. Taniec w obliczu wojny

Kijowski Closer rozpoczął nowy cykl niedzielnych imprez po tym, jak w zeszłym tygodniu ogień zniszczył część klubu. Pożar, który wybuchł wieczorem w poniedziałek 20 marca całkowicie spalił górny pokład nad parkietem, zaś ogień rozpoczął się w części kabinowej statku w ogrodzie klubu. Wszystkie dochody zostaną przeznaczone na odbudowę ikonicznej miejscówki w stolicy Ukrainy. Właściciele mają nadzieję, że uda im się z naprawą do czasu rozpoczęcia Strichka Festival. To jedna z najważniejszych dat w kalendarzu klubu, zaplanowana na połowę maja.

via instagram.com/closer.ua

Pierwsza edycja niedzielnej imprezy odbyła się w niedzielę (26 marca), na której wystąpił rezydent Closer Igor Glushko wraz z Bambu i Serge Jazzmate.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przyjaciele, mamy dla was kilka wiadomości, zarówno dobrych jak i tych nieco mniej. Od jakiegoś czasu mieliśmy ochotę na uruchomienie serii niedzielnych imprez. Patrząc na pogodę i wczesną wiosnę postanowiliśmy wystartować już w marcu. Zła wiadomość dotyczy pożaru, który wybuchł w kabinie naszego statku. Miejsce spłonęło od środka, dewastując cały drewniany pokład na górze. Będziemy wszystko sukcesywnie odbudowywać dzięki funduszom z niedzielnych imprez. Wszystkie pieniądze z biletów pójdą na odrestaurowanie statku. Nie musicie wpłacać żadnych datków – wystarczy, że wpadniecie na jedną z zaplanowanych imprez

Czytaj także: Kijowski klub Closer zachęca do wizyty międzynarodowych DJ-ów

Stricha Festival to kluczowy festiwal z muzyką elektroniczną na wschodniej flance Europy. Ostatnia edycja odbyła się w 2021 roku na której zagrali m.in. Nastia, Boston 168 live, Deadbeat, Objekt, Daria Kolosova czy Function. Redakcja Muno.pl pojawiała się na miejscu dwukrotnie, o czym relacjonowaliśmy m.in w 2018 roku:

Rzeczy, których doświadczyłem na Strichka, zdarzenia, które widziałem, ludzie, których poznałem, to jak czułem się, gdy stamtąd wyjeżdżałem – wszystko to utwierdziło mnie w przekonaniu, że najwyższy czas mocniej zainteresować się tym, co dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów. Strichka i Kijów moją nową wielką miłością!

– Paweł Chałupa, Strichka Festival 2018

STRICHKA FESTIVAL 2019 – AftermoviePolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →