Taniec w obliczu wojny. Kijowski klub Closer zachęca do wizyty międzynarodowych DJ-ów

via facebook.com/closer.kyiv.ua
News
Closer

Kijowska instytucja klubowa Closer wystosowała poruszające oświadczenie. Klub dziękuje wszystkim tym, którzy odważyli się tam zagrać i zaprasza kolejnych artystów do wizyty w najważniejszym ukraińskim klubie z muzyką elektroniczną. Sprawdź szczegóły.

Closer. Ukraińska świątynia elektroniki

Kiedy przeprowadzaliśmy w 2015 roku wywiad z uznanym dj-em i producentem techno Etappem Kyle’m, nie mogliśmy pominąć pytania o jego ulubione miejsce na Ukrainie. Czołowy przedstawiciel tamtejszej sceny bez namysłu wskazał klub Closer. To miejsce uznawane jest za kolebkę ukraińskiej muzyki elektronicznej, to tutaj regularnie pojawiały się najważniejsze postaci sceny.

Jestem bardzo dumny i szczęśliwy z obecnej kondycji sceny techno na Ukrainie. Mam wrażenie, że obecnie gatunek przeżywa tu swój najlepszy okres w swojej historii. Niech za przykład posłuży klub Closer w Kijowie – to miejsce ma nieprawdopodobną duszę dzięki tworzącym go ludziom. Atmosfera i dźwięk w tym klubie to majstersztyk.

– Etapp Kyle dla Muno.pl (2015)
Closer
via facebook.com/closer.kyiv.ua

W obliczu wojny Closer nadal pozostaje otwarty, organizując dla tamtejszych ludzi weekendowe imprezy. Obecna sytuacja i brak lotów międzynarodowych mocno uszczupliła program artystyczny, o czym w najnowszym liście wspominając sami organizatorzy. W oświadczeniu, jakie pojawiło się w mediach społecznościowych pragną przede wszystkim podziękować tym, którzy zdecydowali się na podróż do Kijowa.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Podczas trwającej wojny Closer stał się rzadkim, kulturalnym punktem Kijowa, który regularnie gościł międzynarodowych artystów. Bruno Shmidt, Konstantin, Giammarco Orsini, Onirik, Dandy Jack, Himeee, Boris Werner – dziękujemy za waszą odwagę, wsparcie i muzykę. To była długa i – powiedzmy sobie szczerze – w pewnym sensie ryzykowna podróż dla każdego z Was. Chcielibyśmy abyście wiedzieli, że doceniamy Wasz trud włożony w przyjazd do naszego ukochanego klubu

Wizyta w Closer dzięki połączeniu Warszawa-Kijów

Wielkim skarbem obecnych czasów na Ukrainie jest fakt, że ludzie nauczyli się celebrować życie każdego dnia. Czuć to również na parkiecie Closer. Duch motta „nic już nie powstrzyma mnie od tańca, oprócz złej muzyki” unosi się tam w powietrzu. Właściciele kijowskiego klubu zwracają się teraz do artystów twórzących muzykę elektroniczną na całym świecie. Zarówno przyjaciół jak i tych, których jeszcze nie poznali osobiście.

Sprawdź także: „Clean-up rave” to sposób na oczyszczenie budynków w zniszczonej wojną Ukrainie

Jeśli wyrażacie taką chęć i czujecie, że jesteście w stanie przyjechać do Kijowa aby wystąpić w Closer i wspólnie z nami świętować życie, nie wahajcie się nas o tym poinformować. Planujemy kilka dużych wydarzeń w trakcie zbliżającej się wiosny, na których brakuje nam międzynarodowej wymiany kulturalnej. Podróż do nas nie jest aż tak skomplikowana. Dojedziecie bezpośrednim pociągiem sypialnym na linii Warszawa-Kijów, zaś stolica Polski dysponuje transferem do większości krajów europejskich. Zaopiekujemy się Tobą i zrobimy wszystko, abyś poczuł się bezpiecznie podczas podróży, będącej z pewnością niezwykłym wydarzeniem w Twoim życiu. Dajcie nam znać mailowo przez adres [email protected]

Borys | Closer, KyivPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →