Jeden z największych klubów w Tibilisi zamknięty i ukarany grzywną przez władze

Fot. Materiały promocyjne
News
KHIFI zamknięty do odwołania 

Znany gruziński klub KHIDI miał się dopuścić złamania przepisów covidowych.

KHIDI zamknięty do odwołania 

W oświadczeniu, którym właściciele KHIDI podzielili się z serwisem Resident Advisor, napisano, że klub otrzymał nakaz zamknięcia z dniem 5 grudnia. Decyzja gruzińskich władz jest odpowiedzią na zorganizowanie przez KHIDI pierwszej od 21 miesięcy imprezy, która odbyła się w ostatni piątek.

1 grudnia w Gruzji weszły w życie nowe przepisy, pozwalające wielu branżom na normalną działalność przy wykorzystaniu systemu „zielonego paszportu” (aplikacja, zwana Green Pass, przyznaje „zielony status” osobom, które mogą udowodnić, że są zaszczepione, otrzymały negatywny wynik testu na COVID-19 lub wyleczyły się z koronawirusa). Stadiony, teatry, bary, restauracje i centra handlowe mogą być teraz otwarte przy pełnej pojemności. Do tej puli szczęśliwców nie załapał się sektor klubowy, co wywołało spore protesty w muzycznym i eventowym środowisku Gruzji.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

KHIDI twierdzi, że przepisy covidowe są przestarzałe

Oświadczenie KHIDI  mówi o tym, że podczas piątkowej imprezy, przedstawiciele Urzędu Inspekcji Pracy, jak również członkowie policji, weszli do klubu i słownie zagrozili właścicielom grzywną w wysokości 10.000 lari (około 3.200 dolarów). Powodem nałożenia grzywny było rzekomo zorganizowanie „zgromadzenia liczącego więcej niż dziesięć osób”. Według KHIDI, po ponownym otwarciu 1 grudnia, prawo dotyczące działalności klubów to jest przestarzałe i arbitralne.

4 grudnia, policja zadzwoniła do właścicielki klubu Tamuny Axander i poinformowała ją, że oficjalna grzywna w wysokości 10.000 lari zostanie wprowadzona w życie a KHIDI zostanie zamknięty. Tak też się stało – 5 grudnia klub został zamknięty bez obecności przedstawicieli KHIDI  co, jak stwierdzono w oświadczeniu, jest nielegalne i narusza prawa biznesowe właścicieli.

KHIDI żąda, po pierwsze, otwarcia klubu, a po drugie, włączenie sektora klubowego do systemu Zielonych Paszportów. Ostatnie działania ze strony gruzińskiego rządu jest wyraźnym atakiem przeciwko kulturze klubowej i naszym wszystkim wspólnym wysiłkom – możemy przeczytać w oświadczeniu.

KHIDI – a miało być tak pięknie 

W październiku KHIDI gościło oficjalne wydarzenie pilotażowe w celu określenia wskaźnika transmisji Covid-19 w klubach nocnych. W miejscu tym stwierdzono, że wyniki były „przełomowe”, z zaledwie „5 procentowym wskaźnikiem rozprzestrzeniania się choroby wśród 1500 bywalców klubów”. Po tym wydarzeniu wszyscy byli przekonani, ze kluby w Gruzji zostaną wkrótce otwarte i dostępne dla gości. Stało się zupełnie inaczej.

 

EDIT: PO PRESJI ŚRODKOWISKA MUZYCZNEGO KHIDI WRÓCI DO FUNKCJONOWANIA WRAZ Z CAŁĄ BRANŻĄ KLUBOWĄ 17 GRUDNIA

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →