Grimes świętuje 10. urodziny swojej najważniejszej płyty

Fot. Materiały promocyjne
News
Grimes - minęła dekada od przełomowego momentu w karierze artystki

Kanadyjska artystka wydała specjalną winylową reedycję swojego trzeciego w zawodowej karierze longplaya.

Grimes – minęła dekada od przełomowego momentu w karierze artystki

Grimes (aka Claire Boucher) ogłosiła oficjalne uczczenie 10. rocznicy wypuszczenia swojego przełomowego albumu Visions z 2012 roku. Z tej właśnie okazji na rynek trafiła właśnie winylowa reedycja wydawnictwa, która zawiera ekskluzywny art print oraz notki napisane i zilustrowane przez samą Grimes.

Wznowienie jest sprzedawane wyłącznie za pośrednictwem serwisu subskrypcji płyt winylowych Vinyl Me, Please. LP ukazało się na 180-gramowym, magentowym i „zielono-galaktycznym” winylu. Album można zamówić pod tym linkiem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zastanawiając się nad otwierającym album utworem Infinite Love Without Fulfillment, Grimes skomentowała ostatnio:

Wow, w tej piosence słyszę dokładnie, jak uczyłam się tworzyć muzykę. Pamiętam, że było w tym dużo przypadku, eksperymentu i jakiejś szalonej zabawy.

Grimes – plany na przyszłość

Visions stanowił trzeci studyjnym albumem artystki. Wspierany przez single Oblivion i Genesis był jej pierwszym longplayem nagranym dla wytwórni 4AD, który został szeroko doceniony w całym muzycznym świecie – w momencie wydania serwis NME przyznał mu czterogwiazdkową recenzję. Podobnie było z Pitchforkiem.

Od czasu Visions Boucher obdarowała nas jeszcze dwoma płytami – Art Angels z 2015 roku i Miss Antropocene z 2020 roku. Pod koniec zeszłego 2021 r. ujawniła, że jest w trakcie przygotowywania nowego albumu, Book 1 – który nagrywa już po opuszczeniu 4AD i podpisaniu kontraktu z Columbią.

W zeszłym miesiącu ukazał się pierwszy singiel z Book 1, zatytułowany Player of Games, do którego Grimes nakręciła również inspirowany fantastyką teledysk w reżyserii Antona Tammi.

Grimes – Player of GamesPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →