Grimes wprowadza nowy gatunek muzyczny do Spotify

Fot. Mat. prasowe
News
Grimes z własną playlistą na Spotify

W popularnym serwisie pojawił się nowy styl muzyczny. Zawdzięczmy to Grimes, która nakłoniła szwedzki serwis do świeżego spojrzenia na twórców wychodzących poza współczesne ramy gatunkowe.

Grimes z własną playlistą na Spotify

Bogaty wybór gatunków na platformie streamingowej Spotify, rozrósł się w ubiegłą środę o kolejną pozycję. Mowa o stylu muzycznym ethereal, który do szerszego obiegu chce wprowadzić kanadyjska wokalistka Grimes. W tym celu artystka nawiązała współpracę właśnie ze Spotify, z którym ułożyła wspólnie playlistę składającą się ze 125 utworów. Znajdziemy na niej kawałki takich muzyków, jak m.in. Kate Bush, Björk, FKA twigs, SOPHIE czy Post Malone.

Nazwa ethereal w dosłownym tłumaczeniu na nasz język oznacza „eteryczny” i ma odnosić się do niecodziennego, pozaziemskiego piękna zawartego w tej muzyce.

Playlistę możecie przesłuchać poniżej:

Często mówi się, że moja muzyka nie należy do żadnego gatunku, dlatego nie może być puszczana na playlistach lub w radiu. Jednak jeśli spojrzeć na artystki takie jak Björk, Kate Bush, FKA twigs, Eartheater, Yeule czy ROSALÍA, to odnoszę wrażenie, że każda z nas jest silnie zainspirowana przez science fiction i fantastykę. Często produkujemy własną muzykę i wizualizacje albo przynajmniej jesteśmy u steru w tych kwestiach. Czuję, że wszystkie jesteśmy oddane eksperymentalizmowi, ale z silnymi elementami popu i uniwersalnego piękna – komentuje Grimes

Przypomnijmy, że Grimes podpisała ostatnio kontrakt z topową wytwórnią płytową Columbia Records.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Lekcje sztuki od FKA Twigs, Grimes i Matty’ego Healy’ego

17 września 2020
Grimes wprowadza nowy gatunek muzyczny do Spotify

Grimes wypuści zremiksowaną wersję „Miss Anthropocene”

30 grudnia 2020
Grimes wprowadza nowy gatunek muzyczny do Spotify

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.