Grimes wprowadza nowy gatunek muzyczny do Spotify

Fot. Mat. prasowe
News
Grimes aktywna medialnie

W popularnym serwisie pojawił się nowy styl muzyczny. Zawdzięczmy to Grimes, która nakłoniła szwedzki serwis do świeżego spojrzenia na twórców wychodzących poza współczesne ramy gatunkowe.

Grimes z własną playlistą na Spotify

Bogaty wybór gatunków na platformie streamingowej Spotify, rozrósł się w ubiegłą środę o kolejną pozycję. Mowa o stylu muzycznym ethereal, który do szerszego obiegu chce wprowadzić kanadyjska wokalistka Grimes. W tym celu artystka nawiązała współpracę właśnie ze Spotify, z którym ułożyła wspólnie playlistę składającą się ze 125 utworów. Znajdziemy na niej kawałki takich muzyków, jak m.in. Kate Bush, Björk, FKA twigs, SOPHIE czy Post Malone.

Nazwa ethereal w dosłownym tłumaczeniu na nasz język oznacza „eteryczny” i ma odnosić się do niecodziennego, pozaziemskiego piękna zawartego w tej muzyce.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Playlistę możecie przesłuchać poniżej:

Często mówi się, że moja muzyka nie należy do żadnego gatunku, dlatego nie może być puszczana na playlistach lub w radiu. Jednak jeśli spojrzeć na artystki takie jak Björk, Kate Bush, FKA twigs, Eartheater, Yeule czy ROSALÍA, to odnoszę wrażenie, że każda z nas jest silnie zainspirowana przez science fiction i fantastykę. Często produkujemy własną muzykę i wizualizacje albo przynajmniej jesteśmy u steru w tych kwestiach. Czuję, że wszystkie jesteśmy oddane eksperymentalizmowi, ale z silnymi elementami popu i uniwersalnego piękna – komentuje Grimes

Przypomnijmy, że Grimes podpisała ostatnio kontrakt z topową wytwórnią płytową Columbia Records.

Polub muno.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →