Francja otwiera kluby nocne w lutym

News

Francuski premier, Jean Castex, zapowiedział w czwartek, że Francja zniesie część obostrzeń wprowadzonych kilka tygodni temu. Sprawdźcie szczegóły.

Francja znosi limity

Podczas ostatniej konferencji prasowej premier Castex powiedział, że ogólna sytuacja we Francji zaczyna się normować i pozwolił na rozluźnienie ograniczeń. Dodał też, że badania wykazały, że Omicron jest mniej niebezpieczny niż inne warianty wirusów, co skłoniło kilka rządów na całym świecie do wycofania się z ograniczeń. Organ doradczy rządu ds. nauki powiedział, że piąta fala pandemii koronawirusa utrzyma się na wysokim, ale możliwym do opanowania poziomie infekcji do połowy marca.

Widzieliśmy, że wskaźniki zapadalności wciąż rosną, ale wiemy również, że wariant Omicron powoduje mniej poważnych przypadków niż wariant Delta. Prawdopodobnie niedługo fala Omicron może osiągnąć szczyt – powiedział rzecznik rządu, Gabriel Attal.

Premier uzasadnił również złagodzenie restrykcji nową francuską przepustką szczepień przeciwko Covid-19, która wejdzie w życie w poniedziałek 24 stycznia, pod warunkiem, że zostanie zatwierdzona przez Radę Konstytucyjną. Pierwszym krokiem w kierunku rozluźniania obostrzeń będzie zniesienie od 2 lutego limitów widzów w salach koncertowych, meczach sportowych i innych wydarzeniach, które na razie wynoszą jeszcze 2000 osób w pomieszczeniach i 5000 na zewnątrz.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jesteśmy nieco bardziej pewni, że możemy złagodzić niektóre z tych ograniczeń i pozwolić ludziom wrócić do życia tak normalnie, jak to możliwe – powiedział francuski minister zdrowia, Oliver Véran.

Francja – kiedy otwarcie klubów?

Francuskie kluby nocne, które są zamknięte od grudnia będą mogły zostać ponownie otwarte 16 lutego. W tym dniu zostaną również udostępnione miejsca stojące na koncerty i imprezy sportowe oraz bary, a także dozwolone będzie jedzenie i picie na stadionach, kinach oraz w środkach transportu publicznego.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →