Francja pokazuje jak wykorzystywać poprzemysłowe przestrzenie. Otwarcie nietuzinkowy Warehouse’u o wkrótce

Fot. Yoyuka
News
Yoyaku, Francja, Warehouse, Paryż

Gdzieś, nieopodal Paryża, mieści się Warehouse z prawdziwego zdarzenia mogący pomieścić ponad 2 tysiące osób. W pakiecie z powierzchnią outdoorową drugie tyle zmieści się na zewnątrz. Czym jest hala Vault w Le Bourget i dlaczego od ogłoszenia w niej premierowego wydarzenia, elektryzuje ona nie tylko samych paryżan, ale i resztę Francji?

Po udanym zeszłorocznym sezonie, kolektyw Yoyako rozpoczyna nowy rozdział w swojej przygodzie z promotorką. Wszystko za sprawą odkrytej miejscówki nieopodal podparyskiego Saint-Denis, w której dwa razy w miesiącu odbywać się będą imprezy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kompleksu. Wielkie otwarcie nowej przestrzeni zaplanowano na 7 maja.

Francja bogatsza o nietuzinkowy Warehouse

Warehouse o powierzchni około 2 400 m² i 4 000 m² powierzchni zewnętrznej położony jest w Le Bourget, 15 minut jazdy komunikacją miejską od Gare du Nord. Od początku maja odbywać się w nim będą imprezy plenerowe i comiesięczne eventy w części zamkniętej. Projekt koordynowany jest przez kolektyw Yoyaku i Galerię Sztuki Chapelle XIV, które wyposażyły wnętrze hali w studia nagrań i pracownie dla artystów, które będą sprzyjać współpracy, poznawaniu i rozwojowi młodych talentów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po sezonie letnim do dyspozycji sceny artystycznej i kulturalnej Vault oddane zostaną nowe wnętrza, przekształcając magazyn w prawdziwą przestrzeń multidyscyplinarnych kreacji: warsztaty dla artystów, studia nagrań, małe restauracje i przestrzenie wystawiennicze.

pisze Yoyaku
Francja, Paryż, Warehouse
Fot. Yoyuka

Ta nietuzinkowa przestrzeń będzie na co dzień miejscem pracy dla regionalnych artystów specjalizujących się w sztukach cyfrowych i immersyjnych. Jak mówi Yoyuka, w lecie miejsce będzie pełniło funkcję otwartej przestrzeni festiwalowej, a w zimie zostanie otwarte w środku, gdzie odbywać się będą bardziej kameralne imprezy.

Wszyscy pamiętamy Yoyaku Warehouse 2019: ogromny magazyn, niesamowity soundsystem, piękny line-up! Postanowiliśmy powtórzyć to wydarzenie w wyjątkowym miejscu, będącym wynikiem wieloletnich poszukiwań. będzie gościć bogaty i eklektyczny program muzyczny od maja, z dwoma wydarzeniami w miesiącu. Magazyn w nocy, plener w ciągu dnia. Vault będzie miejscem dla każdego.

napisał kolektyw Yoyuka na Instagramie

Pierwsze wydarzenie w formie wernisażu odbędzie się w sobotę 7 maja od 20:00 do 6:00 rano dnia następnego. Z kolei na pierwszej imprezie zagrają m.in. Craig Richards, Nicolas Lutz, Sugar Free, Rhadoo, Satoshi Tommie, Youandewan.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →