Niderlandy znoszą obostrzenia covidowe

News

Dobre wieści z Niderlandów! Ernst Kuipers, minister zdrowia, ujawnił wczoraj, że kraj ma zamiar znieść wszystkie ograniczenia Covid-19 etapami w ciągu najbliższych kilku tygodni. Sprawdźcie szczegóły!

Niderlandy – minister zdrowia: „nie boję się”

Dla niderlandzkiej branży muzycznej i eventowej to fantastyczna wiadomość; dystans społeczny i maski na twarz nie będą już wymagane, a kluby mogą pozostać otwarte jak zwykle. W ciągu ostatnich dwóch lat wielokrotnie wzywano do zniesienia tych ograniczeń, a niektóre kluby otwierały się na znak protestu, pomimo ryzyka nałożenia grzywien i kar. Dochodziło też do tak kuriozalnych sytuacji jak organizacja nielegalnych imprez w budowanym komisariacie policji.

Na ostatniej konferencji prasowej Kuipers przedstawił nowy plan:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Więcej osób niż kiedykolwiek zostało zarażonych. Po ostatnim złagodzeniu środków liczba infekcji nadal rosła. Ogromna liczba zakażeń nie spowodowała podobnie gwałtownego wzrostu hospitalizacji z powodu ciężkich objawów Covid-19. To, na co liczyliśmy, okazało się słuszne. Jesteśmy bardziej odporni na wirusa dzięki szczepionkom i wcześniejszym infekcjom – oznajmił minister zdrowia.

Nie ma już ograniczeń co do liczby odwiedzających w domach, a osoby pracujące z domu mogą teraz fizycznie uczestniczyć w swoim miejscu pracy w niepełnym wymiarze godzin, jeśli uznają to za konieczne. Od 18 lutego bary i restauracje będą mogły pozostać otwarte do 1:00 w nocy, maski na twarz nie będą wymagane, chyba że na imprezie uczestniczy więcej niż 500 osób, w środkach transportu publicznego lub na lotniskach; jeśli osoba ma pozytywny wynik testu na Covid-19, będzie skierowana na izolacje tylko na 5 dni.

Sprawdź także: Munocast 009 :”Nie lubię klubowej napinki ani snobizmu” – Kacper Ponichtera

Ograniczenia zostaną ponownie złagodzone 25 lutego, dzięki czemu firmy będą mogły działać normalnie, a ograniczenia dotyczące dystansu społecznego zostaną całkowicie wyeliminowane. Sytuacja zostanie ponownie oceniona 15 marca, jeśli rząd uzna za konieczne wprowadzenie jakichkolwiek zmian.

Bierzemy na siebie odpowiedzialność. Mamy jeszcze dużo do zrobienia. Dlatego z wielką pewnością wchodzę w ten nowy etap. Oczywiście szansa na spotkanie kogoś, kto jest nosicielem wirusa, jest nadal duża… podejmujemy ryzyko, ale nie boję się, że w najbliższym czasie będziemy musieli nacisnąć hamulec – podsumował minister zdrowia.

David Guetta – Tommorowland 2019Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →