Ibiza wraca w kwietniu [aktualizacja]

News

Po trwającym prawie 2 lata lockdownie na Ibizę może w końcu wrócić nocne życie! Zapowiadane są pierwsze wydarzenia oraz otwarcia starych-nowych miejscówek. Dowiedz się więcej!

Ibiza – promyk nadziei

Ibiza szczególnie odczuła wyczerpujące skutki pandemii, bardziej niż jakiekolwiek inne miejsce, ponieważ kluby muzyczne były zamknięte przez prawie dwa lata. W czerwcu 2021 r. Hard Rock Hotel był gospodarzem pierwszego wydarzenia na wyspie – chociaż nie doprowadziło to do natychmiastowego wznowienia życia nocnego na Ibizie, zapoczątkowało dalsze badania naukowe nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa podczas wydarzeń i dostarczyło więcej informacji dla trwającego programu pilotażowego w Europie.

W ciągu następnych kilku miesięcy na wyspę wkradły się nielegalne organizacje, z których jedna doprowadziła do bójki policyjnej, w której aresztowano ponad 70 osób. Organizacja nocnego życia na Ibizie – Ocio de Ibiza – podjęła się zakazu przyszłych imprez dla DJ-ów znanych z grania na nielegalnych rave’ach na wyspie. Powołano tzw. grupę „detektywów imprezowych”, którzy mieli za zadanie rozbijać tego typu wydarzenia. .

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Podczas gdy imprezy plenerowe pozostały legalne, a kilka nowych eventów pojawiło się w Ushuaïa i innych miejscach, dopiero we wrześniu zaczęły krążyć plotki, że kluby mogą zostać na dobre otwarte miesiąc później. 8 października kluby nocne w końcu mogły otworzyć się ponownie z pojemnością 75% do 5 rano. Obowiązkowe było noszenie maseczki na parkiecie, a napoje można było spożywać wyłącznie w pozycji siedzącej. Zarówno Octan, jak i Amnesia zorganizowały wydarzenia „otwierające i zamykające” sezon tydzień później. Sezon all-in-one w ciągu zaledwie jednego weekendu na Ibizie brzmi jak Monty Python. Od tego pamiętnego ponownego „otwarcia” na wyspie zapanowała cisza. Chociaż nadal istnieją pewne luźne ograniczenia, typowo hedonistyczne życie Ibizy zostało zredukowane do spożywania napojów na siedząco i zamaskowanego parkietu na bardzo kameralnych i pobocznych potańcówkach.

Ibiza – co się otwiera?

Na szczęście nie ma zbyt wielu przesłanek, że sezon 2022, tak jak poprzednie dwa na Ibizie będzie stracony. Ze względu na zniesienie restrykcji w Wielkiej Brytanii (m.in. brak konieczności testu PCR w podróży) spodziewany jest szturm Brytyjskich turystów na wyspę.

Pojawiają się pogłoski, że to może być najdłuższy sezon na Ibizie, ponieważ ma się zacząć już w kwietniu wraz z zapowiadanym na ten miesiąc Międzynarodowym Szczytem Muzycznym Ibizy (IMS), który powróci po dwuletniej przewie. Niedługo potem wytwórnia Defected otworzy sklep 30 kwietnia, rozpoczynając długo oczekiwany sezon w Edenie. oraz Ushuaïa mają kilka wydarzeń w kolejce na wiosnę, ale zgodnie z przewidywaniami pójdą w ich ślady w sezonie otwarcia.

Kultowy londyński klub Studio 338 ogłosił w listopadzie, że klub w tym roku będzie miał swoją filię na Ibizie z serią imprez house i techno o nazwie Release. Ekipa Space po raz pierwszy od 2016 roku powróci na wyspę w nowym formacie, odchodząc od zwykłych klubowych nocy i skupiając się na luksusowym klimacie baru i restauracji z jednorazowymi imprezami.

DC-10, Pacha, Bora Bora, Privilege i inne najbardziej znane kluby na Ibizie nie ustaliły jeszcze daty ponownego otwarcia wydarzeń. O wszystkich zmianach i ogłoszeniach, będziemy Was na bieżąco informować.

Prezes stowarzyszenia klubów Ibizy potwierdza [aktualizacja]

W tym roku spodziewajcie się tłumów na wyspie, jakich dawno nie widzieliście! Lokalna gazeta Diaro de Ibiza rozmawiała z José Luis Benitezem – prezesem stowarzyszenia Ocio de Ibiza. Z wywiadu można się dowiedzieć, że życie nocne na Ibizie wróci pod koniec kwietnia wraz z IMS, a tegoroczny sezon klubowy na Ibizie będzie najdłuższy w historii – potrwa nawet do listopada!

Wszystkie główne kluby nocne na wyspie aktywnie pracują tej zimy, aby przygotować się do sezonu […] Mimo to będziemy postępować ostrożnie i we współpracy z władzami – powiedział Benitez.

Paszporty covidowe mogą być nadal używane jako przepustka do klubów na Ibizie w przypadku wysokiej liczby zakażeń, ale będą uważane tylko jako forma zabezpieczenia.

Tego lata kluby nocne będą mogły zostać otwarte. Paszport COVID służy jako narzędzie bezpieczeństwa – powiedział Iago Negueruela, konsultant ds. turystyki Balearów.

Legendarny klub Amnesia ogłosił otwarcie 21 maja. Bilety na wydarzenie otwierające sezon możecie nabyć w przedsprzedaży w cenie 33 euro na stronie klubu.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →