Tak czy nie dla Ibizy? Czy rząd Balearów okaże się przychylny klubom?

Fot. 123RF/PICSEL
News
Ibiza - już niedługo powrócą imprezy?

Podstawieni pod ścianą właściciele klubów na Ibizie głowią i troją, by móc jak najszybciej i na nowo normalnie prosperować. Dzięki Ocio de Ibiza ich starania już niedługo mogą się ziścić. A wszystko za sprawą prośby wystosowanej do rządu Balearów o zezwolenie na otwarcie dyskotek wraz z początkiem czerwca. Zdaniem stowarzyszenia, poziom szczepień do rozpoczęcia sezonu, będzie wystarczający do wznowienia działalności imprezowej na Wyspie.  

Wiele wskazuje na to, że najbliższe tygodnie okażą się kluczowe dla dalszego funkcjonowania Ibizy i tamtejszych klubów. Wszystko po kłosie spotkania Ministra Modelu Gospodarczego, Turystyki i Pracy, Iago Negueruela, dyrektora Balearskiego Instytutu Zdrowia Zawodowego, Ruben Castro, oraz kierownika stowarzyszenia Ocio de Ibiza, Jose Luis Benitez. Przedstawiony kilka dni temu specjalny protokół, dotyczy środków bezpieczeństwa sanitarnego, które byłyby stosowane w zależności od miejsc i liczby uczestników.

Ibiza. Kluby walczą o przetrwanie

Prognozy, co do porozumienia, na chwilę obecną są bardziej niż optymistyczne. Podmioty biorące udział w spotkaniu zgodziły się, co do zawarcia jedności i obrania jednolitej drogi do dalszego działania. Do środków zaproponowanych w protokole wymienia się chociażby ten o pomieszczeniach zamkniętych, w których będą mogły przebywać jedynie osoby zaszczepione. Obowiązkiem ma być również Cyfrowy Zielony Certyfikat –  projekt zaproponowany przez Komisję Europejską polegający na wprowadzeniu paszportów szczepionkowych.

Do wymienionych środków, które jak w przypadku paszportu wzbudzają skrajne emocje, mają należeć również te „mniej radykalne”. Mowa tu o obowiązku używania masek, instalacji dozowników z żelem dezynfekującym, dostępność masek w barach dla klientów, stałe czyszczenie łazienek, a także obecność mierników CO₂ oraz systemów filtrowania i oczyszczania powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. Na obecnym etapie prac wszystkie wyżej wymienione zasady zostały w całości zatwierdzone przez władze.

 

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →