Ibiza ma plan, jak przywrócić ruch turystyczny

News
Powroty na Ibizę lada moment

Przed pandemią Hiszpania przyjmowała około 80 milionów turystów rocznie. Obecnie liczba ta poleciała ostro w dół. Po tym, jak hiszpański Minister Turystyki, Reyes Moroto, wprowadził w czerwcu tymczasowy zakaz wjazdu do kraju dla osób przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii i niektórych europejskich państw, włodarze najpopularniejszych regionów zamierzają wprowadzić szereg ułatwień dla turystów chcących odwiedzić Ibizę, Wyspy Kanaryjskie czy Baleary w 2021 roku.

Ibiza powalczy o turystów

Ogłoszony przez Moroto wspólny protokół, przewiduje, że każdy turysta przybywający na Baleary lub Wyspy Kanaryjskie i Ibizę z innego kraju, w którym wskaźnik infekcji (AI) wyniósł 50 lub mniej na 100.000 mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni, nie zostanie poddany szybkim badaniom po przyjeździe. Turyści przybywający z krajów, w których AI jest większa niż 50, będą musieli przedstawić negatywny wynik testu przeprowadzonego na mniej niż 48 godzin przed lotem.

ibiza

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ibiza – darmowe testy i kwarantanna

Przed opuszczeniem wyspy, turyści będą musieli wykonać test COVID-19 na aktywną infekcję na 48 godzin przed lotem. Testy te zostaną przeprowadzone nieodpłatnie. W przypadku pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa, turysta nie będzie mógł odbyć lotu i będzie musiał poddać się na miejscu kwarantannie. Udostępnione zostaną w tym celu specjalne miejsca noclegowe.

Turystyka jest jedną z najważniejszych branż w Hiszpanii, szczególnie w klubach nocnych na Ibizie. Hiszpania przyjmuje około 80 milionów turystów rocznie, a branża ta dostarcza ponad 12% PKB kraju.  Kluby zostały zamknięte ponownie w Hiszpanii i we Włoszech, w sierpniu w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19. Bary i restauracje muszą być zamykane o 1 w nocy. Na osoby przyłapane na organizowaniu nielegalnych imprez (zarówno w pomieszczeniach, jak i na powietrzu) nakładane są wysokie grzywny.

Sprawdźcie także: Ibiza podczas lockdownu. Powstał dokument na temat sytuacji na wyspie

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →