Ibiza ma plan, jak przywrócić ruch turystyczny

News
ibiza powalczy o turystów

Przed pandemią Hiszpania przyjmowała około 80 milionów turystów rocznie. Obecnie liczba ta poleciała ostro w dół. Po tym, jak hiszpański Minister Turystyki, Reyes Moroto, wprowadził w czerwcu tymczasowy zakaz wjazdu do kraju dla osób przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii i niektórych europejskich państw, włodarze najpopularniejszych regionów zamierzają wprowadzić szereg ułatwień dla turystów chcących odwiedzić Ibizę, Wyspy Kanaryjskie czy Baleary w 2021 roku.

Reklama

Ibiza powalczy o turystów

Ogłoszony przez Moroto wspólny protokół, przewiduje, że każdy turysta przybywający na Baleary lub Wyspy Kanaryjskie i Ibizę z innego kraju, w którym wskaźnik infekcji (AI) wyniósł 50 lub mniej na 100.000 mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni, nie zostanie poddany szybkim badaniom po przyjeździe. Turyści przybywający z krajów, w których AI jest większa niż 50, będą musieli przedstawić negatywny wynik testu przeprowadzonego na mniej niż 48 godzin przed lotem.

ibiza

Ibiza – darmowe testy i kwarantanna

Przed opuszczeniem wyspy, turyści będą musieli wykonać test COVID-19 na aktywną infekcję na 48 godzin przed lotem. Testy te zostaną przeprowadzone nieodpłatnie. W przypadku pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa, turysta nie będzie mógł odbyć lotu i będzie musiał poddać się na miejscu kwarantannie. Udostępnione zostaną w tym celu specjalne miejsca noclegowe.

Turystyka jest jedną z najważniejszych branż w Hiszpanii, szczególnie w klubach nocnych na Ibizie. Hiszpania przyjmuje około 80 milionów turystów rocznie, a branża ta dostarcza ponad 12% PKB kraju.  Kluby zostały zamknięte ponownie w Hiszpanii i we Włoszech, w sierpniu w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19. Bary i restauracje muszą być zamykane o 1 w nocy. Na osoby przyłapane na organizowaniu nielegalnych imprez (zarówno w pomieszczeniach, jak i na powietrzu) nakładane są wysokie grzywny.

Sprawdźcie także: Ibiza podczas lockdownu. Powstał dokument na temat sytuacji na wyspie

Polub muno.pl na Facebooku:

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.