Zagraniczne festiwale tylko z paszportem szczepionkowym?

News
Paszport szczepionkowy jednak w wersji cyfrowej i "analogowej" 

Komisja Europejska przedstawiła projekt paszportów szczepionkowych, które mają ułatwić podróżowanie w dobie pandemii.

Paszport szczepionkowy dla każdego mieszkańca UE

Cyfrowy Zielony Certyfikat – tak nazywa się projekt KE polegający na wprowadzeniu paszportów szczepionkowych, które ich posiadaczom mają ułatwić bezpieczne i swobodne poruszanie się po Unii Europejskiej w czasie pandemii koronawirusa.

Paszport będzie dowodem na to, zostaliśmy zaszczepieni przeciwko Covid-19, uzyskaliśmy negatywny wynik testu na obecność koronawirusa lub wyzdrowieliśmy po chorobie. Dokument będzie dostępny bezpłatnie w formie cyfrowej lub papierowej. Znajdzie się na nim kod QR, gwarantujący autentyczność certyfikatu, a także podpis cyfrowy. KE ma stworzyć specjalny portal, który zapewni weryfikację wszystkich certyfikatów w całej UE i będzie wspierać państwa członkowskie w ich technicznym wdrażaniu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

paszporty szczepionkowe przepustką na podróże

Paszport szczepionkowy „lekiem” na globalną zapaść turystki?

Niezależnie od inicjatywy Komisji Europejskiej tzw. „zielone paszporty” chcą wprowadzić również linie lotnicze. Trwają pracę nad wdrożeniem IATA Travel Pass – aplikacji, w której znalazłyby się się dane pasażerów dotyczące szczepionek i testów wykonanych przez wyznaczone punkty. Informacje te pomogą liniom lotniczym podjąć decyzję o tym, czy dany pasażer może zostać wpuszczony na pokład samolotu.

Jeśli zatem planujemy powoli wakacyjne wypady festiwalowe, to bez paszportu szczepionkowego raczej się nie obejdziemy. Przypomnijmy, że Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, zapowiedziała, że cel UE to zaszczepienie 70 proc. dorosłej ludności Unii Europejskiej do końca lata.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →